×
 • Lajme
 • Lajme

  Kjo është gjendja e kufijve tokësor të Kosovës

  FrontOnline
  28 Qershor 2020

  Një gjendje e qetë paraqitet në të gjithë pikat kufitare në hyrje dhe dalje të Kosovës

  Sipas Qendrës Kombëtare për Menaxhim Kufitar, në asnjë prej pikave kufitare nuk ka pritje në hyrje apo dalje nga Kosova.

  Pika më e ngarkuar deri në orën 18, ka qenë pika kufitare në Hanin e Elezit, ku pritjet për të hyrë kanë qenë 10 deri 15 minuta, kurse në pikat tjera jo më gjatë se 5 minuta.

  Kosova ka rihapur kufijtë tokësor më 1 qershor të cilit ishin mbyllur nga marsi për shkak të pandemisë COVID-19.

  Zakonisht në këtë kohë kishte prite të gjata të bashkatdhetarëve që vinin për pushime në Kosovë përmes kufijve tokësorë, por duket se situata me pandeminë ka bërë që këtë vit deri tani, numri i mërgimtarëve që po vinë në Kosovë të jetë i vogël.

  KEDS njofton për ndërprerje të rrymës për shkak të punimeve
  Nga Rubrika
  Lajme18 Qershor 2024
  Gjenerali i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK), Sylejman Selimi, ka deklaruar në emisionin “Debat Plus” se situata në veri të Kosovës është...
  Lajme18 Qershor 2024
  Veprimtari i çështjes kombëtare, ish i burgosuri politik dhe i mbijetuar i krimit të gjenocidit në Burgun e Dubravës, Demir Lima, ka...
  Lajme18 Qershor 2024
  Zëvendëskryeministri i parë për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog i Republikës së Kosovës, Besnik Bislimi, priti në takim emisarin special të BE-së,...
  Të tjera
  Bota/Rajoni18 Qershor 2024
  Ministri i Brendshëm Taulant Balla u takua në Bernë, me ministrin e Drejtësisë dhe Policisë të Zvicrës, Beat Jans, me të cilin...
  Lajme18 Qershor 2024
  Sot në 25-vjetorin e Ditës së Çlirimit të Skenderajt, është përuruar skulptura e Leutrim Ahmetit, 7-vjeçarit të vrarë gjatë luftës në Kosovë....
  Bota/Rajoni18 Qershor 2024
  Dje në Kompleksin e klinikave “Nënë Tereza” me lëndim nga plumbi i humbur nga arma e zjarrit është sjellë një tridhjetë e...
  Lajme18 Qershor 2024
  Raportuesja Speciale Kombeve të Bashkuara për Liri të Mendimit dhe Shprehjes, Irene Khan, ka qenë në Kosovë për një mision faktmbledhës. Kështu...
  Bota/Rajoni18 Qershor 2024
  Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, thotë se Washingtoni është ende duke rishikuar një dërgesë me bomba të mëdha për Izraelin për...
  Bota/Rajoni18 Qershor 2024
  Ministria e Jashtme gjermane po përshpejton me shpejtësi procedurat e vizave për punëtorët e kualifikuar të nevojshëm për ekonominë, tha Ministrja e...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.