×
 • Lajme
 • Lajme

  KFORI-i Italian dhuron mjete mbrojtëse për personelin e Spitalit të Pejë

  FrontOnline
  19 Qershor 2020

  Si shumë herë të tjera edhe kësaj radhe Spitali i Përgjithshëm në Pejë ka pranuar një donacion nga KFOR-i Italian me mjete mbrojtëse për Personelin.

  Në këtë donacion janë 3000 dorëza, 30 dezinfektues, 900 maska kirurgjikale, 85 maska ffp 2/3, 50 syze mbrojtëse, 50 uniforma mbrojtëse, 50 mbulesa për çorape, 50 mbrojtëse të fytyrës dhe 5 termometra infrakuq.

  Në emër të Spitalit të Përgjithshëm në Pejë donacionin e pranojë Drejtoresha e Infermierisë znj.Hidajete Krasniqi e cila theksoi se KFOR-in Italian që nga paslufta e kemi afër me donacione dhe në mbështetje të punës që bëhet në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë.

  Punimet në rrjet, KEDS njofton se në këto vende s’do të ketë rrymë
  Nga Rubrika
  Lajme27 Shkurt 2024
  Ministria e Mbrojtjes e Ukrainës ka bërë të ditur se bashkë me aleatët e saj, përfshirë Kosovën, kanë trajnuar mbi 34 mijë...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Asamblistja e Lidhjes Demokratike të Kosovës në Komunën e Prishtinës, Jeta Rafuna, ka akuzuar Lëvizjen Vetëvendosje se kanë bashkëpunuar sot me PDK-në...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Në një video të siguruar nga RTK, Millan Radoiçiqi, udhëheqësi i agresionit të grupit terrorist të armatosur të Serbisë më 24 shtator...
  Të tjera
  Lajme27 Shkurt 2024
  Kuvendi i Komunës së Prishtinës sot në mbledhjen e jashtëzakonshme ka shkarkuar kryesuesin e Kuvendit, Pëllumb Bajçinovci. 33 anëtarë të kuvendit komunal...
  Bota/Rajoni27 Shkurt 2024
  Mbështetja e Ukrainës në luftën e saj kundër Rusisë nuk përfshin dërgimin e trupave evropiane ose të NATO-s atje, tha të martën...
  Bota/Rajoni27 Shkurt 2024
  Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky, tha se ka mbërritur sot në Arabinë Saudite për të zhvilluar bisedime me Princin e Kurorës, Mohammed bin...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Gjykata Themelore e Prishtinës, ua ka vazhduar edhe për dy muaj, Naim Murselit, Granit Plavës dhe Kushtrim Kokallës, të cilët dyshohen për...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Shërbimi Korrektues i Kosovës ka njoftuar se ka shpallur konkurs për kadetë korrektues, ku kërkohen 113 kadetë. Aplikimi për pozitën e Zyrtar...
  Sport27 Shkurt 2024
  Trajnerit të Interit, Simone Inzaghi ia kanë vënë syrin tri skuadrat angleze, Manchester United, Chelsea dhe Liverpooli. 47-vjeçari ka kontratë me Nerazzurrët...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.