×
Etiketë: mjete
Lajme25 Shtator 2020
Kryeministri, Avdullah Hoti ka njoftuar se sot me propozim të ministrit të Punëve të Brendshme, Agim Veliu, kanë ndarë mbi 6 milion euro për pjesëtarët e Policisë së Kosovës, për angazhimin e shtuar dhe punë...
Lajme16 Shtator 2020
Kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani mori pjesë në përurimin e projektit “Furnizimi me mjete mbrojtëse kundër Covid-19 për kategoritë e rrezikuara sociale”, në Qendrën për Mbrojtjen e Grave dhe Fëmijëve. Projekti është mbështetur nga Kuvendi...
Kronika28 Gusht 2020
Mbrëmë rreth orës 24:00 janë arrestuar katër persona, të cilët fdyshohet se rrahën me mjete të forta viktimën mashkull dhe ia dëmtuan veturën. Sipas PK-së, viktima ndihmën e par mjekësore e ka marrë në QKMF...
Lajme06 Gusht 2020
Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, ka qëndruar sot në Repartin Infektiv të Spitalit të Përgjithshëm të Gjilanit, ku ka parë nga afër punën e madhe e profesionale që bëhet aty, në trajtimin e...
Lajme20 Korrik 2020
Dy mjete shpërthyese janë gjetur mëngjesin e sotëm në Stacionin e Autobusëve në Pejë. Zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Pejës, Fadil Gashi konfirmoi për Telegrafin se mjetet shpërthyese janë gjetur rreth orës...
Bota/Rajoni14 Korrik 2020
Gati secili arsimtar përdor mjete digjitale në mësim, tregon hulumtimi në kuadër të projektit për digjitalizim të arsimit i zbatuar në periudhën prej 6 deri më 30 maj 2020 ndërmjet kuadrit arsimor në shkollat fillore...
Lajme09 Korrik 2020
Zyra e Misionit të Organizatës së Kombeve të Bashkuara në Kosovë, sot e ka përkrahur Komunën e Malishevës, me një donacion me maska dhe dorëza, në kuadër të përkrahjes së tyre, për komunat e Kosovës....
Lajme19 Qershor 2020
Si shumë herë të tjera edhe kësaj radhe Spitali i Përgjithshëm në Pejë ka pranuar një donacion nga KFOR-i Italian me mjete mbrojtëse për Personelin. Në këtë donacion janë 3000 dorëza, 30 dezinfektues, 900 maska...
Tenderët12 Mars 2020
Me debate të ashpra është karakterizuar seanca e së mërkurës (dje) e Organit Shqyrtues të Prokurimit (OSHP), ku është shqyrtuar ankesa e operaotëve ekonomik “Botek” dhe “Infosoft Systems” në lidhje me tenderin në vlerë prej...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.