×
 • Lajme
 • Lajme

  Kërcënimi i Gjuriqit para takimit në Uashington: Serbia nuk toleron diktat

  FrontOnline
  28 Gusht 2020

  Drejtori i të ashtuquajturës Zyre Serbe për Kosovën, Marko Gjuriq deklaroi sot se delegacioni serb, i udhëhequr nga presidenti i këtij vendi, Aleksandar Vuçiq, do të veprojë me përgjegjësi në takimin në Uashington dhe me dëshirën për të përmirësuar çështjet ekonomike midis Prishtinës dhe Beogradit.

  Sipas tij, Serbia nuk do të tolerojë diktat dhe zgjidhje të pafavorshme.

  Gjuriq theksoi mes tjerash se Beogradi do të fliste në bisedimet në Washington me vetëdijen për rëndësinë e marrëdhënieve me Shtetet e Bashkuara, raporton Tanju.

  Siç tha ai, në këto bisedime Beogradi do ta theksojë rëndësinë që administrata e presidentit amerikan Donald Trump të hapë mundësinë që raportet mes Kosovës dhe Serbisë të zgjidhen përmes dialogut.

  Takimi mes Kosovës dhe Serbisë në Washington është paralajmëruar të mbahet më 4 shtator.

  Çmime më të lira të naftës dhe oferta fantastike në Petrol Company
  Nga Rubrika
  Lajme04 Dhjetor 2023
  Ministri i Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës, Liburn Aliu ka njoftuar se rehabilitimi i Linjës Hekurudhore të 10-të është duke ecur me...
  Lajme04 Dhjetor 2023
  Ish-gjyqtari i Kushtetueses, Kadri Kryeziu, ka thënë se çështja e Asociacionit është e ndërlikuar. “Gjithmonë janë përmendur disa kompromise të dhimbshme, ndoshta...
  Lajme04 Dhjetor 2023
  Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, Besnik Tahiri, ka reguar për tollovinë e krijuar në komunikacion në kryeqytet. Tahiri përmes një postimi...
  Të tjera
  Lajme04 Dhjetor 2023
  Jetlir Zyberaj, këshilltar i Behgjet Pacollit ka treguar njohjen e ish-presidentit të Kosovës me Naim Murselin, i cili porositi vrasjen e gruas...
  Lajme04 Dhjetor 2023
  Agjencia për Mbrojtjen e Mjedisit, ka bërë të ditur se është arritur të shpëtohet një ari, i cili kishte rënë në një...
  Lajme04 Dhjetor 2023
  Një grua ka lindur foshnjen e saj, para kohe. Rasti dyshohet të ketë ndodhur si pasojë e dhunës fizike të shkaktuar nga...
  Lajme04 Dhjetor 2023
  Avokatja kosovare nga Suedia, Arlinda Loncari, është deklaruar duke dhënë detaje nga ajo se çfarë ka gjetur dhe çfarë ka lexuar prej...
  Lajme04 Dhjetor 2023
  Çmimi i derivateve në bursën ndërkombëtare ka shënuar të hënën ulje. I njëjti ritëm po vazhdon edhe në Kosovë. Gjatë kësaj periudhe,...
  Lajme04 Dhjetor 2023
  Rrjeti i Grave të Kosovës (RrGK) po vlerëson se dënimet minimale për vrasësit e grave, po u lënë hapësirë abuzuesve që të...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.