Sport

Interi këndellet pas humbjes nga Real Madridi, “shkatërron” Bolognën

Interi këndellet pas humbjes nga Real Madridi, “shkatërron” Bolognën
19:57 | 18 Shtator 2021

Interi e ka regjistruar një fitore madhështore në kuadër të elitës së futbollit italian.

Në “Giuseppe Meazza”, skuadra e Simone Inzaghit ishte sot nikoqire e Bolognës, shkruan FrontOnline.

Në ndeshjen e vlefshme për javën e katërt në Serie A, Interi fitoi me rezultat të thellë 6:1.

Martinez (‘6), Skriniar (’30), Barella (’34), Vecino (’54) dhe Dzeko (’63,’68) shënuan sonte për Interin.

Kurse, golin e vetëm dhe të nderit për mysafirët e realizoi Theate në minutën e 86-të.

Pas katër javësh, Interi renditet në vendin e parë në tabelë me dhjetë pikë, kurse Bologna në vendin e shtatë me shtatë pikë./FrontOnline/

EKSKULZIVE: Art Motion dhe Klan Kosova fitojnë të drejtën televizive të Superligës, Ligës së parë si dhe Kupës së Kosovës 

Të tjera