Lajme

Infektologu Ramadani: Shkencëtarët po hulumtojnë mundësinë e modifikimit të vaksinave anti-Covid

Infektologu Ramadani: Shkencëtarët po hulumtojnë mundësinë e modifikimit të vaksinave anti-Covid
18:59 | 02 Dhjetor 2021

Infektologu Hamdi Ramadani ka thënë se duhet parë e studiuar variantin “Omicron” për ta detektuar mënyrën e përhapjes së tij.

Ai thotë se tani kompanitë farmaceutike e shkencëtarët janë duke hulumtuar mundësinë e modifikimit të vaksinave për shkak të dyshimit të mundshëm të vaksinave të rezistencës ndaj vaksinave.

“Tani edhe kompanitë farmaceutike, shkencëtarët e kompanive gjigante si: Pfizer, Moderna, Astra Zeneca, janë duke hulumtuar një mundësi të modifikimit të vaksinave anti-covid për shkak të një dyshimi të mundshëm të rezistencës ndaj vaksinave aktuale”, ka thënë tutje ai për Front Online.

Paralajmërimi i Infektologut: Nëse nuk respektohen masat, do të kemi valë të Covidit pas festave

Blini derivate me çmim të lirë dhe hyni në garë për të fituar banesë, iphone 13 e 19 shpërblime tjera

Të tjera