×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Indonezia goditet nga një tërmet me fuqi prej 6 shkallësh të Rihterit

  FrontOnline
  23 Qershor 2020

  Rajoni Sulavesi në gadishullin Minahasa të Indonezisë është goditur nga një tërmet prej gjashtë shkallësh të Rihterit.

  Lajmin e konfirmoi Qendra Hulumtuese Gjermane për Gjeoshkenca, shkruan “Reuters”.

  Kjo qendër bëri të ditur se qendra e dridhjes ishte në thellësi prej 114 kilometrave nën sipërfaqen e tokës.

  Indonezia shtrihet në të ashtuquajturën “Unazë e zjarrtë”, zonë me aktivitet të lartë sizmik, prandaj goditet shpesh nga tërmetet.

  Në vitin 2018, 4,340 persona kishin vdekur nga një tërmet prej 7.5 shkallësh që kishte ndodhur pikërisht në rajonin Sulavesi.

  Njoftimet nga KEDS, vendet që s’do të kenë rrymë nesër
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni20 Shkurt 2024
  Programi Botëror i Ushqimit ka ndërprerë dërgesat e ushqimit “për të shpëtuar jetë” në Gazën veriore, duke thënë se autokolonat e ndihmave...
  Bota/Rajoni20 Shkurt 2024
  Njëmbëdhjetë janë protestuesit e arrestuar pas përfundimit të së parës protestë kombëtare të opozitës, që u zhvillua me Rithemelimin dhe grupin Bardhi...
  Bota/Rajoni20 Shkurt 2024
  Ambasadorja amerikane në Ukrainë, Bridget Brink, ka thënë të martën se është plotësisht e bindur që Kongresi amerikan do të miratojë ndihmë...
  Të tjera
  Sport20 Shkurt 2024
  Inter ka shënuar fitore me rezultat minimal 1-0 ndaj Atletico Madridit në ndeshjen e parë të fazës së 1/8 së finales në...
  Vip20 Shkurt 2024
  Ledjona dhe Meritoni kanë bërë debat të ashpër në prajm, arsyeja ishte ngacmimet e këtij të fundit duke ia përmendur emrin e...
  Sport20 Shkurt 2024
  PSV Eindhoven dhe Borussia Dortmundi kanë barazuar 1-1 në ndeshjen e parë në kuadër të 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve....
  Ekonomi20 Shkurt 2024
  Deputetja e LDK-së, Hykmete Bajrami, ka folur për përkeqësim të gjendjes ekonomike dhe thellimin e varfërisë gjatë qeverisjes Kurti. Sipas tij, masat...
  Bota/Rajoni20 Shkurt 2024
  Ambasadorja amerikane në Ukrainë, Bridget Brink, ka thënë të martën se është plotësisht e bindur që Kongresi amerikan do të miratojë ndihmë...
  Lajme20 Shkurt 2024
  Opinionsti Bardhyl Meta ka dhënë një koment për fitoren e Qeverisë Kurti. Sipas tij, fitoren e kësaj qeverie e ndihmoi pjesa populliste...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.