×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  India shënon rreth 15,000 raste të reja të Coronavirusit

  FrontOnline
  23 Qershor 2020

  Gjatë 24 orëve të kaluara, India i ka regjistruar 14,933 raste të reja të koronavirusit. Numri i përgjithshëm i të infektuarve shkoi në 440,215 persona.

  Përpos infektimeve, gjatë kësaj periudhe u shënuan edhe 312 viktima dhe shifra e përgjithshme e personave të vdekur nga sëmundja e re shkoi në 14,011, bëri të ditur Ministria e Shëndetësisë.

  India ndodhet në vendin e katërt në botë për numrin më të madh të rasteve dhe për gjashtë ditë me radhë ka shënuar mbi 12,000 raste për 24 orë, shkruan “CNN”.

  Sipas Ministrisë së Shëndetësisë, më shumë se 248 mijë persona tashmë janë shëruar dhe janë liruar nga spitalet në shtetin me 1.3 miliard banorë.

  Këshilli Indian për Hulumtime Mjekësore ka bërë të ditur se mbi 7.1 milionë njerëz deri më tani janë testuar për koronavirus në mbarë vendin.

  Vedat Bajrami banori më i ri në Big Brother VIP Kosova
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni27 Shkurt 2024
  Spanja ka hedhur poshtë propozimin francez për të dërguar trupa në Ukrainë dhe dëshiron që ndihma të kufizohet në dërgimin e më...
  Bota/Rajoni27 Shkurt 2024
  Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, ka arritur në Arabi Saudite. Ai ka thënë se aty do të bëjë një vizitë si pjesë...
  Bota/Rajoni27 Shkurt 2024
  Një tërmet me magnitudë 4.6 Rihter tronditi Turqinë pasditen e së martës. Sipas informacioneve të fundit të publikuara nga AFAD, tërmeti ndodh...
  Të tjera
  Sport27 Shkurt 2024
  Klubi katalunas, Barcelona ende shpreson në titullin kampion në La Liga për sezonin 2024/25 dhe kështu i ka vendosur vetes një objektiv...
  Bota/Rajoni27 Shkurt 2024
  Një tërmet me magnitudë 4.6 Rihter tronditi Turqinë pasditen e së martës. Sipas informacioneve të fundit të publikuara nga AFAD, tërmeti ndodh...
  Ekonomi27 Shkurt 2024
  Ish-zv/guvernatori i Bankës Qendrore të Kosovës, Fatmir Gashi ka deklaruar se çështja e dinarit nuk është dashtë të bëhet pjesë e dialogut....
  Bota/Rajoni27 Shkurt 2024
  Komisioneri Evropian për Zgjerim, Oliver Varhelyi tha sot pas takimit me presidentin malazez, Jakov Milatoviq se Mali i Zi është vendi kandidat...
  Vip27 Shkurt 2024
  Sara, Gazi, Egla dhe Juli janë katër banorët e Big Brother VIP në nominim këtë javë. Njëri prej tyre do lë shtëpinë...
  Sport27 Shkurt 2024
  Pëshpëritjet janë atje se Mauricio Pochettino mund të shkarkohet nëse ai nuk arrin të kualifikohet për në Evropë. Kupa e Ligës ishte...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.