Sport

Ideja interesante e Përparim Ramës: Të zhvendoset stadiumi “Fadil Vokrri”, aty të krijohet një liqe

Ideja interesante e Përparim Ramës: Të zhvendoset stadiumi “Fadil Vokrri”, aty të krijohet një liqe
08:08 | 22 Shtator 2021

Kandidati për kryetar të Prishtinës nga radhët e LDK-së, Përparim Rama e ka dhënë një propozim tejet interesant për stadiumin “Fadil Vokrri”, raporton FrontOnline.

Stadiumi në fjalë, i cili u rinovua dhe ndërtua pas shumë vështirësive, Rama ka thënë se mund të zhvendoset diku tjetër.

Në vend të tij, ai synon ta krijojë një liqe.

“Stadiumi ‘Fadil Vokrri’ mund të zhvendoset diku tjetër dhe të bëhet më modern, më super-atraktiv”, ka thënë Përparim Rama, përcjell FrontOnline.

“Aty ku tani ndodhet stadiumi mund të krijohet një liqe”, tregoi ai.

“Opsion tjetër është që këtë stadium që kemi ta bëjmë të nivelit më të lartë”, shtoi Rama në Klan Kosova./FrontOnline/

https://www.facebook.com/KlanKosovaOfficial1/videos/196069382616090

Loja e madhe ka filluar nga 31 Janar dhe vazhdon deri me 2 Shkurt në Petrol Company

Të tjera