Lajme

Hoti priti kryetarin e Komunës së Skenderajt

Hoti priti kryetarin e Komunës së Skenderajt
17:01 | 21 Korrik 2020

Kryeministri i Qeverisë së Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti priti sot në takim kryetarin e Komunës së Skenderajt, z. Bekim Jashari, me të cilin bisedoi për koordinimin e veprimeve, me qëllim të përballimit të situatës së krijuar si pasojë e pandemisë COVID-19, për pakon e Qeverisë së Kosovës për rimëkëmbjen ekonomike, si dhe për projektet e ndryshme zhvillimore që ndërlidhen me këtë komunë.

Po ashtu, kryeministri Hoti dhe kryetari Jashari u pajtuan për hapat e ardhshëm institucionalë për Kompleksin Memorial “Adem Jashari” në Prekaz.

Si të kurseni mbi 350 kilovatë/orë në muaj me një investim të thjeshtë, tregon Idriz Ferati, drejtor i Auditimit në…

Të tjera