×
Etiketë: skenderajt
Lajme25 Shtator 2020
Nga sot të gjithë ata që shkelin ligjin duke bërë̈ vepra penale, duke dëmtuar e ndotur hapësirat publike dhe mjedisin në përgjithësi do të identifikohen nga Policia përmes kamerave të sigurisë̈ dhe do të dënohen...
Lajme24 Shtator 2020
Në lagjen 2 të qytetit të Skenderajt, sot është vënë gurthemeli i fillimit të punimeve për ndërtimin e çerdhes publike, faza e parë e së cilës kap vlerën prej 90 mijë euro dhe bashkëfinancohet nga...
Lajme12 Gusht 2020
Sot, në Ditën Ndërkombëtare të Rinisë, kryetari i Komunës së Skenderajt, Bekim Jashari, ka nënshkruar kontratat për bursa me 170 studentë, në shumën prej 300 euro, për studentët e universiteteve publike në Kosovë. Pasi i...
Lajme08 Gusht 2020
Kryetari i Komunës së Skenderajt, Bekim Jashari, së bashku me drejtorin e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, Sokol Sallahu, takoi sot fermerët përfitues të projektit të përbashkët mes Komunës së Skenderajt dhe “Qatar Charity”, në kuadër...
Lajme28 Korrik 2020
Kryetari i Komunës së Skënderajt, Bekim Jashari, së bashku me drejtorin e organizatës “Qatar Charity”, Mahmoud Abbas Shaker, kanë nënshkruar memorandum bashkëpunimi për ndarjen e 50 granteve bujqësore për familjet në kushte të renda ekonomike,...
Lajme21 Korrik 2020
Kryeministri i Qeverisë së Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti priti sot në takim kryetarin e Komunës së Skenderajt, z. Bekim Jashari, me të cilin bisedoi për koordinimin e veprimeve, me qëllim të përballimit të situatës...
Lajme23 Qershor 2020
Shkëlzen Gashi, ish-këshilltar i Albin Kurtit, ka kërkuar sqarime se pse Skenderaj është çliruar gjashtë ditë pas Prishtinës, kur Shtabi i Përgjithshëm i Ushtrisë Çlirimtare e Kosovës ishte në Komunën e Skënderajt. Përmes një postimi...
Lajme23 Qershor 2020
Mbrëmë u shënua edhe një rast me koronavirus në Komunën e Skenderajt. Kryetari i kësaj komune, Bekim Jashari, tha se personi i infektuar është nga Runiku dhe punon në Prishtinë. “Pas marrjes së informatës nga...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.