Lajme

Hoti e anulon vizitën në SHBA

Hoti e anulon vizitën në SHBA
07:45 | 25 Qershor 2020

Kryeministri i vendit, Avdullah Hoti, përmes një statusi në rrjetin social Facebook, ka njoftuar se e ka anuluar takimin e 27 qershorit në Shtëpinë e Bardhë.

Ky anulimi i takimi nga Hoti vjen një ditë pasi që Gjykata Speciale ka ngritur aktakuzë ndaj presidentit Hashim Thaçi dhe liderit të PDK-së, Kadri Veseli.

Postimi i plotë i Hotit:

“Për shkak të zhvillimeve të reja në Prishtinë si rezultat i akuzave të dorëzuara nga Zyra e Prokurorit të Specializuar, më duhet të kthehem në Prishtinë për tu marrë me situatën. E kam njoftuar Ambasadorin Grenell se nuk mund të marrë pjesë në takimin e datës 27 qershor në Shtëpinë e Bardhë”.

KEDS fillon pilot projektin për inspektimin e rrjetit elektrik me dron

Të tjera