×
 • Lajme
 • Lajme

  Haradinaj paralajmëron konferencë, flet për zhvillimet politike

  FrontOnline
  22 Qershor 2020

  Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka thirrur për sot konferencë për media, raporton Gazeta Express.

  Në një njoftim nga AAK’ja, kanë bërë të ditur se Haradinaj do të flasë para gazetarëve sot në orën 17:00.

  Temë e konferencës, sipas njoftimit, janë zhvillimet e fundit politike, me theks të veçantë pozicionimi i AAK’së në raport me to.

  “Ju ftojmë në konferencën për media që kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, mban sot në ora 17:00. Temë e konferencës janë zhvillimet e fundit politike në vend dhe pozicionimi i AAK në raport me to. Konferenca mbahet në selinë qendrore të AAK-së në Prishtinë”, shkruhet në njoftim.

  30% më shumë kilometra në Petrol Company nuk janë teori e thatë, por rezultate të prekshme, me çmime me të…
  Nga Rubrika
  Lajme18 Qershor 2024
  Alon Ben-Meir, profesor i njohur amerikan, konsideroi se qeveritë në Kosovë, duke përfshirë edhe ekzekutivin aktual të liderit të Lëvizjes Vetëvendosje (LVV),...
  Lajme18 Qershor 2024
  Deputeti i pavarur i Kuvendit të Kosovës, Fatmir Humolli, për FrontOnline, deklaron se ka një tendencë që veteranët e UÇK-së, të paraqitën...
  Lajme18 Qershor 2024
  Emisari i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, është takuar me kryeministrin e ri serb, Millosh Vuçeviq, në Athinë. Lajçak tha se...
  Të tjera
  Lajme18 Qershor 2024
  Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, tha se Kina po i ofronte Rusisë teknologji që po zgjat pushtimin rus të Ukrainës...
  Lajme18 Qershor 2024
  Udhëheqësit e Bashkimit Evropian përfunduan pa marrëveshje një diskutim të hënën se kush duhet të marrë postet kryesore të bllokut evropian për...
  Lajme18 Qershor 2024
  Ushtruesi i detyrës së kryetarit të Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (OVL-UÇK), Faton Klinaku, për FrontOnline thotë...
  Lajme18 Qershor 2024
  Komisioni për Mjedis, Ushqim, Bujqësi, Planifikim dhe Zhvillim do të mblidhet sot.Ky komision pritet që sot ta bëjë shqyrtimin e Projektligjit për...
  Lajme18 Qershor 2024
  Mësimdhënësit, përveç arsimimit të nxënësve, kanë përgjegjësi edhe t’i edukojnë ata. Këtë, arsimtarët e realizojnë në orët e kujdestarisë, për të cilat...
  Lajme18 Qershor 2024
  Veteranët e UÇK-së, edhe më tej vazhdojnë të jenë kategoria më e shtypur në vend, përkundër faktit se në një kohë kontributi...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.