Lajme

Haradinaj godet LDK’në: Nuk i besoj për dialogun, AAK u la në terr

Haradinaj godet LDK’në: Nuk i besoj për dialogun, AAK u la në terr
20:32 | 04 Gusht 2020

Kosova është rikthyer në dialog teknik me Serbinë. Kështu po vlerëson ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj.

Ai ka thënë se nuk do ta përkrahin dialogun nëse nuk janë pjesë e takimeve, madje ai është kundër dialogut pa Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

“Kosova nuk e ka luksin ta zëvendësojë lidershipin e dialogut nga SHBA me një lidership të brishtë, sikundër janë Lajçak e Borrell”, ka deklaruar Haradinaj në RTK.

Ndërkaq lidhur me besimin që gëzon Qeveria Hoti, ai theksoi se “përballë dialogut me Serbinë, nuk i besoj”.

Ndër të tjera ai shtoi se “nuk duhet të privatizohet dialogu me Serbinë, por duhet të ketë konsensus të gjerë lidhur me këtë”.

Sipas Haradinajt, ai dhe partia e tij janë lënë në terr nga LDK’ja.

1 abonim, 3 paisje, 240 kanale shqip – NimiTV në gjithë Evropën për vetëm 99.90€ për 12 muaj

Të tjera