[wp-story]

Lajme

Haradinaj: 21 vjet më parë Istogu hyri në epokën e lirisë

Haradinaj: 21 vjet më parë Istogu hyri në epokën e lirisë
08:25 | 20 Qershor 2020

Kryetari i partisë Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se 21 vjet më parë Istogu hyri në epokën e lirisë.

Ai ka shtuar se luftëtarët e Brigadës 133 “Adrian Krasniqi” luftuan me trimëri e guxim për të përmbysur robërinë.

“Përgjithmonë në kujtesën historike të Kosovës, Heronjtë, Dëshmorët e Martirët e rënë”.

“Pikërisht në këtë ditë, u përmbyll largimi nga Kosova i të gjitha forcave policore e ushtarake, që me humbje e turp, u kthyen nga kanë ardhur. Andaj, ne jemi falënderues përherë, për SHBA-të dhe NATO-n, që ishin aleatët tonë nga ajri, në ditët më vendimtare”.

Më poshtë mund ta lexoni shkrimin e plotë të tij në Facebook.

“Graniti” hap showroom-in e dytë në Prishtinë (VIDEO)

Të tjera