×
Etiketë: istogu
Kronika24 Shtator 2020
Një ngjarje e rëndë ka ndodhur të martën në Istog. Një grua 41 vjeçare, me inicialet Sh.H(1979), emër i njohur për redaksinë e ka humbur kontrollin dhe duke e rrahur djalin e saj 9 vjeçar...
Lajme25 Gusht 2020
Zyra Kombëtare e Aludimit ka gjetur se komuna e Istogut e cila drejtohet nga Haki Rugova ka shpërblyer me tender kompaninë më çmimin më të lartë, raporton Front Online. Më tutje në raport thuhet se...
Lajme28 Korrik 2020
Labinot Tahiri, mori iniciativën për të ndihmuar të moshuarën 87 vjeçare nga fshati Rakoshë i komunës së Istogut. Ai gjatë ditës së djeshme ishte në shtëpinë e të moshuarës për ta siguruar se do nuk...
Lajme25 Qershor 2020
Një 52-vjeçar nga Istogu është viktima e 41-të nga koronavirusi në Kosovë. Ai ishte u trajtuar në QKUK, dhe vdiq si pasojë e infektimit me COVID-19 dhe komplikimeve tjera shëndetësore. Drejtori i Shëndetësisë në Istog,...
Lajme20 Qershor 2020
Kryetari i partisë Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se 21 vjet më parë Istogu hyri në epokën e lirisë. Ai ka shtuar se luftëtarët e Brigadës 133 “Adrian Krasniqi” luftuan me...
Kronika18 Qershor 2020
Në Istog, policia e Kosovës gjeti dje bimë të dyshuara të llojit Kanabis Sativa të gjatësive të ndryshme. Sipas raportit të policisë, këto bimë kishin dalë nëpër hithra dhe shkurre, dhe është vërejtur se nuk...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.