×
 • Lajme
 • Lajme

  Gratë e dhunuara në Kosovë thonë se kriminelët serbë po shkelin mbi drejtësi

  FrontOnline
  17 Korrik 2020

  Gjatë luftës në Kosovë jo vetëm që u vranë dhe masakruan 12 mijë persona, në mesin e të cilëve mijëra fëmijë, por mbeten të zhdukur sot e asaj dite mbi 1600 persona.

  Plagë e hapur mbeten edhe gratë e dhunuara të cilat ende e kujtojnë tmerrin që kanë përjetuar nga përdhunuesit e regjimit serb.

  Për këto krime nuk u dënua asnjë serb, madje ata për të cilët u dëshmua edhe në gjykata e madje edhe në senat amerikan.

  Ato thonë se as UNMIK’u e as EULEX’i përveç deklaratave nuk bën asgjë për vënien e drejtësisë për dënimin e kriminelëve serbë.

  Pamjet në videon në vazhdim janë të rënda.

  KESCO Premium hapet në Qendër të Prishtinës
  Nga Rubrika
  Lajme23 Qershor 2024
  Arben Taravari është emëruar ministër i Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut. Kështu ka njoftuar ai përmes një postimi në Facebook. Ai ka...
  Lajme23 Qershor 2024
  Sipas Prishtina Weather, 57mm të reshura u regjistruan në Prishtinë deri në orën 22:00. Në njoftim thuhet se të reshurat e gjithë...
  Lajme23 Qershor 2024
  Pesë udhëtarë janë evakuuar, pasi autobusi me të cilin udhëtonin e kishte të pamundur të qarkullonte shkaku i reshjeve të mëdha të...
  Të tjera
  Lajme23 Qershor 2024
  Kompania Kosovare për Distribuim me Energji Elektrike në Kosovë (KEDS) ka njoftuar se pas reshjeve të shiut disa rajone ka pasur ndërprerje...
  Lajme23 Qershor 2024
  Nënkryetarja e Komunës së Prishtinës, Jehona Lushaku Sadriu, ka kërkuar nga qytetarët që të qëdrojnë nëpër shtëpi dhe vende të sigurta pas...
  Lajme23 Qershor 2024
  Presidenti i Shqipërisë dr. Bajram Begaj, gjatë ditës së sotme ka vizituar Komunën e Junikut ku është takuar me kryetarin Ruzhdi Shehu....
  Lajme23 Qershor 2024
  Deputeti i PDK-së, Xhavit Haliti ka pritur në takim presidentin e Shqipërisë, Bajram Begaj. Haliti përmes disa fotografive të shpërndara në “Facebook”,...
  Lajme23 Qershor 2024
  Kryetari i komunës së Prishtinës, Përparim Rama, ka reaguar pas rreshjeve të mëdha që po mbizotrojnë në qytet. Rama ju ka bërë...
  Sport23 Qershor 2024
  Në prag të ndeshjes vendimtare ndaj Spanjës në Grupin B të Euro 2024, trajneri i Kombëtares shqiptare, Sylvinho, shpreh entuziazmin dhe vendosmërinë...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.