×
 • Lajme
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Gjuriq pas postimit të Thaçit: Trepça është thesar i Serbisë

  FrontOnline
  29 Gusht 2020

  Sot me mëngjes presidenti Hashim Thaçi promovoi thesarin e Kosovës, Trepçën, duke lavdëruar edhe punën e rëndë të minatorëve kosovarë.

  Ky postim nuk kaloi pa i rënë në sy zyrtarëve serbë që i dolën në mbrojtje Trepçës.

  Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, që tha se Trepça është thesari i Serbisë, jo i Kosovës.

  “”Trepça” është një thesar i Serbisë. Serbia ka prova materiale për çdo dinar të investuar në “Trepça”. “Trepça” është fryt i gjithë qytetarët të Serbisë, punës së palodhur dhe djersës së minatorëve. Ata që e kanë adoptar sot e kanë shkatërruar aq shumë sa që kanë mbetur vetëm gjurmët e madhështisë së dikurshme. Serbia do të dijë ta rikthejë famën e “Trepçës””, shkroi Gjuriq në Facebook.

  Comodita nis 35 kontejnerë me dyshekë për në SHBA
  Nga Rubrika
  Lajme04 Dhjetor 2023
  Mediat kanë zbuluar detaje të reja për vrasjen e Liridona Ademajt natën e të mërkurës së 28 nëntorit në Prishtinë. Ftesa besëprerë...
  Lajme04 Dhjetor 2023
  Është zhvarrosur nga varrezat e fshatit Cërmjan të Gjakovës trupi i pajetë i Liridona Ademajt, e cila u vra mizorisht të mërkurën...
  Lajme04 Dhjetor 2023
  Nga viti 2010 deri në nëntorin e vitit 2023, në Kosovë janë vrarë 52 gra. Organizatat për mbrojtjen e të drejtave të...
  Të tjera
  Bota/Rajoni04 Dhjetor 2023
  Janë ndaluar tre persona për vrasjen e një 14-vjeçareje në Shkup. Vlatko Kekishov është ndaluar dhe i është caktuar masë paraburgimi, Velibor...
  Lajme04 Dhjetor 2023
  Ministria e Drejtësisë në bashkëpunim me Ministrinë e Shëndetësisë, Ministrinë e Arsimit dhe UNFPA, të hënën kanë mbajtur konferencën “Preferencat Gjinore dhe...
  Bota/Rajoni04 Dhjetor 2023
  Pas disa shtyrjesh pozita dhe opozita në Malin e Zi arritën një marrëveshje për regjistrimin e popullsisë, të ekonomive familjare dhe të...
  Bota/Rajoni04 Dhjetor 2023
  Ministri i Drejtësisë, Krenar Lloga, ka shpërndarë një postim rrjetin social Facebook për të shprehur ngushëllime të sinqerta dhe të thella për...
  Bota/Rajoni04 Dhjetor 2023
  Sipas informacioneve në faqen e Presidencës së Menaxhimit të Fatkeqësive dhe Emergjencave (AFAD), një tërmet me magnitudë 5.1 ballë është regjistruar në...
  Sport04 Dhjetor 2023
  Gazetari i njohur shqiptar, Dritan Shakohoxha, në emisionin sportiv “Favorit në T7” e ka komentuar dështimin e Kombëtares së Kosovës në kualifikimet...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.