[wp-story]

Lajme

Gjuajtje me armë në Hajvali, flasin nga Policia e Kosovës

Gjuajtje me armë në Hajvali, flasin nga Policia e Kosovës
21:50 | 18 Prill 2021

Mbrëmjen e sontme në lagjen Hajvali të Prishtinës janë dëgjuar të shtëna me armë zjarri.

Dyshohet se personi është lënduar gjatë një përleshje fizike që ka pasë me të dyshuarin, i cili në ikje e sipër ka shtënë me armë zjarri.

Nuk raportohet për të lënduar nga arma e zjarrit

Zëdhënësja e policisë, Flora Ahemti ka konfirmuar rastin për FrontOnline.

“Rreth orës 20:30 kemi pranuar informatën për një person të lënduar, në fshatin Hajvali. Bazuar në të dhënat fillestare dyshohet se personi është lënduar gjatë një përleshje fizike që ka pasë me të dyshuarin, i cili në ikje e sipër ka shtënë me armë zjarri. Nuk raportohet për të lënduar nga arma e zjarrit. Lidhur me këtë rast policia ka identifikuar një person të dyshuar dhe është në kërkim të tij. Nga hetuesit policor po vazhdon puna hetimore me qëllim zbardhjen e plotë të rrethanave të kësaj ngjarjeje“, ka thënë Ahmeti.

Loja e madhe ka filluar nga 31 Janar dhe vazhdon deri me 2 Shkurt në Petrol Company

Të tjera