Kronika

Gjendet i vdekur një person në Drenas, policia nis hetimet

Gjendet i vdekur një person në Drenas, policia nis hetimet
09:40 | 20 Tetor 2021

Një person është gjetur pa shenja jete në Drenas.

Policia ka bërë të ditur se rasti ka ndodhur të martën.

Vdekjen e viktimës e ka konstatuar mjeku, ndërkaq trupi i pajetë është dërguar në Institutin e Mjekësisë Ligjore për obduksion.

Rasti është iniciuar si “Hetim i vdekjes”.

“Gllogoc, 19.10.2021 – NN. Është raportuar se viktima mashkull kosovar është gjetur pa shenja jete. Vdekjen e viktimës e ka konstatuar mjeku. Me urdhër të prokurorit trupi i pa jetë është dërguar në Institutin e Mjekësisë Ligjore për Obduksion”, ka bërë të ditur policia.

Kush janë parakushtet efektivitetit dhe efiçiencës?

Të tjera