Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Gazetari serb në shqip ofendon rëndë Vuçiqin: Është një m** i madh me lula

  FrontOnline
  26 Maj 2023

  Gazetari serb nga Kosova, Branislav Kërrstiq ka thënë se presidenti serb Aleksandar Vuçiq, është “m** i madh me lula”.

  Ky reagim i gazetarit vije pas deklaratës së tij se derisa Vuçiqi të jetë në pushtet, serbët e veriut do të jenë viktima të politikës së tij monstuoze.

  “Derisa Vuçiqi është në Beograd, ne serbët do ta kemi pushtetin e Listës Serbe. Ne do të vazhdojmë ta jetojmë jetën tonë si viktima të një politike monstruoze. Serbët e veriut kurrë se kanë tradhtuar Beogradin. Në fund Beogradi i ka tradhtuar serbët. Vuçiq është një m** i madh me lula që nuk i kupton sendet“, u shpreh Kërstiq i nervozuar në Kanal 10.

  “Tash ai që e ka atë psiko-terapinë, më duket se nuk është duke i pirë barnat me kohë”, shtoi tutje gazetari.

  Sipas Kërstiqit, paralajmërimi i presidentit serb për organizimin e një mitungu i paraparë të mbahet sot, po bëhet për t’i treguar botës për mbështetjen e popullit që kinse e ka.

  Për këtë miting ai thotë se Vuçiqi i ka obliguar 80% të serbëve të veriut që të marrin pjesë.

  “Vuçiqi i ka angazhuar edhe serbët e Dodoikut që të shkojnë në Beograd e të marrin pjesë në protestë. Tash ai po do me i tregu botës që e ka mbështetjen e kinse popullit. 80% e serbëve me buxhetin e Kosovës, janë të obliguar të shkojnë në protestat në Beograd. Ata që i kanë marrë banesat nga Vuçiqi, edhe ata janë të obliguar.”, deklaroi Kërstiq./FrontOnline/

  Festo Bajramin me ofertën All Inclusive të Sharr Travel
  Nga Rubrika
  Lajme03 Qershor 2023
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, bashkë me ministrin për Komunitete dhe Kthim, Nenad Rashiq, dhe zëvendësministrin e kësaj ministrie, Mevlud Sinani mori...
  Lajme03 Qershor 2023
  Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas ultimatumit të Bashkimi Evropian, i cili përmes një deklarate të shefit të politikës së Jashtme Josep...
  Lajme03 Qershor 2023
  Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka pritur dje në takim zëvendëspresidentin e kompanisë së mirënjohur të prodhimit të automjeteve, KIA...
  Të tjera
  Vip03 Qershor 2023
  Moderatorja Klea Huta dhe këngëtari Elgit Doda do të kurorëzojë lidhjen e tyre ditën e nesërme. Sipas ‘Vip Magazine’, çifti ka zgjedhur...
  Bota/Rajoni03 Qershor 2023
  Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, është betuar të shtunën për mandatin e ri presidencial në Ankara. Teksa e ka lexuar betimin, ai...
  Lajme03 Qershor 2023
  Kreu i Ekipit Negociator të Kosovës dhe numri dy i Qeverisë së Kosovës, Besnik Bislimi i ka reaguar presidentit të Serbisë, Aleksander...
  Bota/Rajoni03 Qershor 2023
  Një zjarr i madh ka shpërthyer mëngjesin e së shtunës në një termocentral, në Kahramanmaras, qyteti që u godit nga tërmeti shkatërrimtar...
  Lifestyle03 Qershor 2023
  Pas një dite rraskapitëse, ju e quani një bekim të flini menjëherë. Orët e mjaftueshme të gjumit shpesh mbeten një ëndërr e...
  Lajme03 Qershor 2023
  Ambasadori i Francës në Kosovë, Olivier Guerot, e ka cilësuar si shumë të qartë deklaratën e Përfaqësuesit të Lartë të BE-së, Josep...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.