[wp-story]

Sport

Futbollisti i Real Madridit vetëizolohet, kishte kontakt me një person të infektuar me COVID-19

Futbollisti i Real Madridit vetëizolohet, kishte kontakt me një person të infektuar me COVID-19
13:12 | 18 Prill 2021

Fede Valverde është detyruar të vetëizolohet pasi ka pasur kontakt me një person që është infektuar me COVID-19.

Megjithatë, futbollisti i Real Madridit ka rezultuar negativ me virusin korona, shkruan FrontOnline.

Mesfushori uruguaian do t’i mungojë Real Madridit në ndeshjen e sotme ndaj Getafees, duke shtuar numrin e mungesave për trajnerin Zinedine Zidane.

Francezit do t’i mungojnë edhe Dani Carvajal, Sergio Ramos, Raphael Varane, Lucas Vazquez, Ferland Mendy dhe Eden Hazard shkaku i lëndimeve.

Kurse, Casemiro dhe Nacho Fernandez mungojnë shkaku i pezullimeve.

Valverde pritej ta zëvendësonte Casemiron në mesfushë për ndeshjen e sotme./FrontOnline/

“Graniti” hap showroom-in e dytë në Prishtinë (VIDEO)

Të tjera