×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Francë – Qeveria njofton rihapjen e kinemave dhe stadiumeve

  FrontOnline
  20 Qershor 2020

  Kinematë dhe kazinotë në Francë do të rihapen të hënën, njoftoi qeveria duke shtuar se stadiumet do të presin sërish publikun duke nisur nga 11 korriku me 5 000 spektatorë maksimumi.

  “Përmirësimi i situatës shëndetësore lidhur me pandeminë e COVID-19 mundëson heqjen e disa ndalimeve me kusht që secili të ruajë vigjilencën”, theksoi qeveria në një komunikatë.

  Kampionati francez i futbollit 2019-2020 u ndërpre më 8 mars për shkak të pandemisë. Liga e futbollit profesional shpreson për një rifillim të sezonit të ardhshëm më 23 gusht.

  Franca ka regjistruar 14 të vdekur si pasojë e COVID-19 në spitale gjatë 24 orëve të fundit duke e çuar numrin total të viktimave që prej fillimit të epidemisë në 29 617, sipas një bilanci zyrtar.

  “Rihapja e diskotekave, panaireve, salloneve dhe lundrimeve ndërkombëtare mund të vendoset duke nisur nga shtatori nëse pandemia vazhdon të ulet”, shtoi qeveria. /ata/

  Ambasadori suedez qëndron në Devolli Corporation, viziton njësinë Prince Caffe
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni20 Shkurt 2024
  Delegacioni shqiptar i kryesuar nga Kryeministri Edi Rama po viziton Turqinë për takimin e Këshillit Strategjik të Nivelit të Lartë mes dy...
  Bota/Rajoni20 Shkurt 2024
  Forca të shumta policie janë stacionuar përreth Kryeministrisë, teksa mbështetësit e opozitës po protestojnë në bulevardin “Dëshmorët e Kombit” në tubimin e...
  Bota/Rajoni20 Shkurt 2024
  Nevzad Lutfiu, kryetar i Këshillit Kombëtar Shqiptar në Luginën e Preshevës, ka bërë të ditur se sot me partitë politike shqiptare në...
  Të tjera
  Bota/Rajoni20 Shkurt 2024
  Forca të shumta policie janë stacionuar përreth Kryeministrisë, teksa mbështetësit e opozitës po protestojnë në bulevardin “Dëshmorët e Kombit” në tubimin e...
  Lajme20 Shkurt 2024
  Besa Gaxherri nga LDK-ja thotë se marrëdhëniet me Shtetet e Bashkuara të Amerikës tashmë janë të dëmtuara, madje sipas saj, edhe më...
  Sport20 Shkurt 2024
  Ish-trajneri i portierëve tek Blackburni, Steven Drench, njëherësh ish-trajner i portierit të Arsenalit, David Raya, ka thënë se duart gjigante të reprezentuesit...
  Bota/Rajoni20 Shkurt 2024
  Nevzad Lutfiu, kryetar i Këshillit Kombëtar Shqiptar në Luginën e Preshevës, ka bërë të ditur se sot me partitë politike shqiptare në...
  Sport20 Shkurt 2024
  Antonio Conte raportohet se e ka bërë prioritet marrjen e drejtimit të Bayern Munichit për sezonin e ardhshëm. Gjithsesi, ka edhe kandidatë...
  Vip20 Shkurt 2024
  Prezantuesja e njohur, Roza Lati njëherësh një ndër personazhet më të përfolura në sezonin e tretë të BBV Albania është bërë virale...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.