×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Fotografia që po bën xhiron e botës, burri me ngjyrë mban në krah protestuesin e lënduar në Londër

  FrontOnline
  14 Qershor 2020

  Një foto bëri xhiron e botës gjatë demonstratave “Black Lives Matter” në Londër, pasi tregon një afro-amerikan që mbante një protestues mbi krah, kur ky i fundit u lëndua.

  Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, incidenti ndodhi mes dhunës në të gjithë kryeqytetin, midis protestuesve të ndryshëm – anëtarëve të grupeve të ekstremit të djathtë dhe të tjerët nga “Black Lives Matter”. Bëhet e ditur se policia kreu më shumë se 100 arrestime.

  Fotografia e cila mori vëmendjen në mediet sociale, u kap pasi qindra protestues, u përplasën me policinë në Sheshin Parlamentar qendror të Londrës.

  Ndryshe, protestuesit shumë prej të cilëve ishin burra të moshës madhore, pretenduan se morën pjesë për të “mbrojtur statujat”, pas thirrjeve të fundit për t’i hequr ato për shkak të shoqatave të tyre koloniale.

  KEDS njofton për ndërprerje të rrymës për shkak të punimeve
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni28 Shkurt 2024
  Kryeministri Edi Rama ka bërë një postim në Facebook për samitin Ukrainë-Evropa Juglindore që u mbajt ditën e sotme në Tiranë. “Një...
  Bota/Rajoni28 Shkurt 2024
  Ministri i Jashtëm rus Sergei Lavrov do të vizitojë Turqinë të premten dhe të shtunën, tha zëdhënësja ruse Maria Zakharova, ndërsa të...
  Bota/Rajoni28 Shkurt 2024
  Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në një shkollë në Gjermani, ku si pasojë e një sulmi me thikë kanë mbetur të...
  Të tjera
  Lajme28 Shkurt 2024
  “Fitorja e Ukrainës është fitore e Evropës!”. Kështu ka thënë presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, pas samitit për Ukrainën që u mbajt...
  Vip28 Shkurt 2024
  Partnerja e Kanye West, Bianca Censori mund të përballet me burg ose një gjobë prej 15,000 euro pasi theu ligjin e ekzibicionizmit...
  Vip28 Shkurt 2024
  Çifti i krijuar në “BBVK”, Lumbardh Salihu dhe Kader Kicaj po vazhdojnë romancën edhe pas daljes nga ky format. Mirëpo, duket se...
  Sport28 Shkurt 2024
  Amir Rrahmani ka gjetur golin e radhës në Serie A. Kapiteni i Kosovës shënoi golin e barazimit për Napolin në ndeshjen ndaj...
  Lajme28 Shkurt 2024
  Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, bëri homazhe dhe vendosi lule në kompleksin e varrezave të Likoshanit dhe Qirezit, në përkujtim dhe...
  Lajme28 Shkurt 2024
  Adi Krasta, zëvendësdrejtori i televizionit publik të Kosovës, është kapur duke bërë një veprim skandaloz në emisionin ‘X Factor’ në Shqipëri. Përgjatë...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.