×
 • Lajme
 • Lajme

  Fillon takimi ndërmjet Lajçakut dhe përfaqësuesve të AKR-së

  FrontOnline
  17 Qershor 2020

  I dërguari i posaçëm për dialogun me Serbinë nga Bashkimi Evropian, Miroslav Lajçak, ka filluar takimin edhe me përfaqësuesit e AKR-së, raporton Front Online.

  Në këtë takim nga partia e Behgjet Pacollit, po marrin pjesë dy ish-ministrat e kësaj partie dhe këshilltari i Pacollit, Jetlir Zymberaj.

  Kujtojmë se i dërguari i BE-së për dialog ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, Mirosav Lajçak sot ka takuar edhe liderët e partive tjera politike në Kosovë me përjashtim të liderit të PDK-së, Kadri Veseli, pasi që takimi i paraparë për ora 13:15 është anuluar./Front Online/

   

   

   

  Vetëm 60 euro kap ofertën Al Inclusive të “Sharr Travel” në Aqua Fafa
  Nga Rubrika
  Lajme06 Dhjetor 2023
  Mbrëmë në Prishtinë është mbajtur një protestë për të kërkuar drejtësi për Liridonën. Lidhur me këtë protestë ka folur Leonard Ademaj, vëllai...
  Lajme06 Dhjetor 2023
  Ish-zëvendësndihmës Sekretari amerikan i Shtetit, Jim Townsend,ka folur për sigurinë në Rajonin e Ballkanit Perëndimor dhe për atë se a mund të...
  Lajme06 Dhjetor 2023
  Jehona Lushaku-Sadriu nga Lidhja Demokratike e Kosovës në një konferencë për media tha se rezultatet e testit të PISA-s janë shqetësuese. Ajo...
  Të tjera
  Lajme06 Dhjetor 2023
  Shefi i Grupit Parlamentar të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Besnik Tahiri, ka takuar Raportuesen për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola...
  Bota/Rajoni06 Dhjetor 2023
  Kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu tha se forcat e armatosura të vendit të tij vranë rreth gjysmën e komandantëve të Hamasit gjatë operacioneve...
  Lajme06 Dhjetor 2023
  Ambasadori amerikan në Kosovë, Jeffrey Hovenier, ka thënë se SHBA-të nuk kanë ndryshuar qëndrim sa i përket mbajtjes së zgjedhjeve serbe në...
  Lajme06 Dhjetor 2023
  Anëtari më i ri i LDK-së, Berat Rukiqi, vendimin e kryeministrit Albin Kurti, për alokimin e 5 milionë eurove për familjet me...
  Lajme06 Dhjetor 2023
  Komisioni për Punë të Jashtme dhe Diasporë, është takuar të martën me ambasadorin e Republikës së Shqipërisë në Kosovë, Petrit Malaj. Presidentja...
  Lajme06 Dhjetor 2023
  Ish-presidenti i Kosovës, Behgjet Pacolli ka reaguar sërish për vrasjen e Liridona Ahmetaj. Ai ka reaguar ashpër kundrejt deklaratave të ndryshme që...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.