Lajme

Fillon takimi ndërmjet Lajçakut dhe përfaqësuesve të AKR-së

Fillon takimi ndërmjet Lajçakut dhe përfaqësuesve të AKR-së
15:30 | 17 Qershor 2020

I dërguari i posaçëm për dialogun me Serbinë nga Bashkimi Evropian, Miroslav Lajçak, ka filluar takimin edhe me përfaqësuesit e AKR-së, raporton Front Online.

Në këtë takim nga partia e Behgjet Pacollit, po marrin pjesë dy ish-ministrat e kësaj partie dhe këshilltari i Pacollit, Jetlir Zymberaj.

Kujtojmë se i dërguari i BE-së për dialog ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, Mirosav Lajçak sot ka takuar edhe liderët e partive tjera politike në Kosovë me përjashtim të liderit të PDK-së, Kadri Veseli, pasi që takimi i paraparë për ora 13:15 është anuluar./Front Online/

 

 

 

Prince Espresso miku më i mirë i yjeve të Sunny Hill Festival

Të tjera