×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  “Festa Covid” me 400 persona, banorët e Floridës po jetojnë mes terrorit

  FrontOnline
  18 Korrik 2020

  Një sherif në Florida ka deklaruar se anëtarë të bandave po organizojnë festa me rreth 400 persona, me qëllim përhapjen e koronavirusit mes tyre.

  Russ Gibson tha se banorët e Osceola po jetojnë mes terrorit dhe që nga marsi policia ka marrë rreth 600 telefonata të njerëzve që ankohen për zhurmë nga festat masive.

  Videot e policisë tregojnë dhjetëra makina që bllokojnë një rrugë në fillim të korrikut dhe një numër i madh personash që kërcejnë në mes të rrugës.

  “I quajnë “festa Covid” dhe qëllimi është përhapja e virusit mes tyre, nuk e di se për çfarë arsyeje”, thotë Gibson për “Click Orlando”.

  Problem tjetër, sipas tij, është se festat i organizojnë anëtarë bandash kriminale: “Anëtarë bandash marrin me qira shtëpi pushimi për të organizuar këto festa masive. Janë njerëz që përbëjnë rrezik për shoqërinë”.

  Për shkak të punimeve në rrjet në këto zona do ketë ndërprerje të rrymës
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni24 Maj 2024
  Një 42-vjeçare shqiptare është arrestuar për tentativë të dyfishtë vrasjeje në Pavia të Italisë. Mediat italiane bëjnë me dije se 42-vjeçarja ka...
  Bota/Rajoni24 Maj 2024
  Ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi, me anë të një postimi në rrjetet sociale tha se Shqipëria duhet që të guxojë dhe me...
  Bota/Rajoni24 Maj 2024
  Qeveria gjermane ka njoftuar se ka dërguar një paketë të re ndihme ushtarake për Ukrainën. “Paketa përfshin 8,500 predha artilerie dhe dhjetë...
  Të tjera
  Lajme25 Maj 2024
  Aplikimi i Kosovës për të qenë anëtare e asocuar në Asamblenë Parlamentare të NATO-s do të jetë në agjendë në takimin e...
  Lajme25 Maj 2024
  Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit ka shqiptuar 2468 gjoba në trafik. Sipas policisë, gjatë kësaj periudhe...
  Lajme25 Maj 2024
  Qendra Kombëtare për Menaxhim Kufitar ka ftuar qytetarët të cilët planifikojnë të udhëtojnë përmes pikave kalimeve kufitare me Serbinë, që të shtunën...
  Lajme25 Maj 2024
  Blakaj: Institucionet s’kanë bërë mjaftueshëm për dokumentimin e krimeve të luftës, shumë prova janë zhdukur Institucionet e Kosovës po fajësohen se nuk...
  Lajme25 Maj 2024
  Moti sot parashihet të jetë i vranët dhe dhe me intervale me diell. Vranësirat gjatë ditës në disa vende parashihen të sjellin...
  Lajme25 Maj 2024
  Regjistrimi i popullsisë, Kastrati: Kemi kaluar shifrën prej 1.5 milion Dje në Kosovë ka përfunduar procesi i regjistrimit të popullsisë, ekonomive familjare...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.