Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Është kërkuar që fytyra e Idriz Seferit të gdhendet në Grykën e Kaçanikut, kjo është një ide se si do të dukej

  FrontOnline
  18 Qershor 2020

  Një grup i veprimtarëve tash e disa kohë kanë kërkuar që fytyra e heroit kombëtar, Idriz Seferi të gdhendet në shkëmbinjtë e Kaçanikut.

  Kjo pasi që prej kohësh është kërkuar një përmendore e denjë për figurën e tij.

  E dikush ka dalë me këtë ide, madje është ofruar edhe një pasqyrë se si do të dukej figura e Idriz Seferit e gdhendur në Grykën e Kaçanikut.

  Kujtojmë se ide të tilla janë realizuar edhe më parë.

  Mali Rushmore  në SHBA, është i njohur në mbarë botën për shkak se skulpturat e 4 Presidentëve të SHBA-së janë portretizuar në maje të malit. Skulptura filloi ndërtimin në vitin 1927, dhe ështe e lartë 18 metra.

  Artani paralajmëron Xhulin: Ruaju!
  Nga Rubrika
  Lajme03 Qershor 2023
  Ditët e fundit kanë sjellur reshje të mëdha të shiut në disa qytete të Kosovës. Në Skenderaj, reshjet kanë qenë dukshëm më...
  Lajme03 Qershor 2023
  Ambasadori rus në Serbi, Alexander Botsan-Kharchenko tha sot se situata në Kosovë është e rrezikshme dhe se mund të çojë në gjakderdhje...
  Lajme03 Qershor 2023
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, bashkë me ministrin për Komunitete dhe Kthim, Nenad Rashiq, dhe zëvendësministrin e kësaj ministrie, Mevlud Sinani mori...
  Të tjera
  Vip03 Qershor 2023
  Capital T, Majku dhe Ledri, kanë bashkuar forcat e tyre për një bashkëpunim. Ky bashkëpunim tashmë është publikuar. ‘’Yjet Dalin Natën’’, quhet...
  Lajme03 Qershor 2023
  Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka shprehur ngushëllime për aksidentin tragjik në Indi ku mbeten të vrarë mbi 260 persona. Kreu i...
  Vip03 Qershor 2023
  Moderatorja Klea Huta dhe këngëtari Elgit Doda do të kurorëzojë lidhjen e tyre ditën e nesërme. Sipas ‘Vip Magazine’, çifti ka zgjedhur...
  Bota/Rajoni03 Qershor 2023
  Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, është betuar të shtunën për mandatin e ri presidencial në Ankara. Teksa e ka lexuar betimin, ai...
  Lajme03 Qershor 2023
  Kreu i Ekipit Negociator të Kosovës dhe numri dy i Qeverisë së Kosovës, Besnik Bislimi i ka reaguar presidentit të Serbisë, Aleksander...
  Bota/Rajoni03 Qershor 2023
  Një zjarr i madh ka shpërthyer mëngjesin e së shtunës në një termocentral, në Kahramanmaras, qyteti që u godit nga tërmeti shkatërrimtar...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.