Bota/Rajoni

Edhe 12 raste të reja me Coronavirus në Mal të Zi

Edhe 12 raste të reja me Coronavirus në Mal të Zi
18:55 | 28 Qershor 2020

Instituti i Shëndetit Publik i Mali të Zi njoftoi sot, se në 24 orët e fundit në këtë vend nga analizat e 438 mostrave, me koronavirus janë konfirmuar 12 raste të reja.

Katër raste janë nga Rozhaja, tri nga Podgorica, dy nga Budva, dy nga Cetinje dhe një në Bar.

Aktualisht ka 157 raste aktive të koronavirusit në Mal të Zi, prej tyre më së shumti në Rozhajë – 58, pasuar nga Podgorica me 34 etj.

Si të kurseni mbi 350 kilovatë/orë në muaj me një investim të thjeshtë, tregon Idriz Ferati, drejtor i Auditimit në…

Të tjera