Kronika

E merr veturën me qira dhe më pas e shet, arrestohet i dyshuari

E merr veturën me qira dhe më pas e shet, arrestohet i dyshuari
08:51 | 28 Janar 2022

Një person është arrestuar në Klinë pasi disa ditë më parë kishte marrë një veturë me qira të cilën më pas e kishte shitur.

Policia njofton se vetura i është kthyer pronarit, ndërsa me vendim të prokurorit, i dyshuari është dërguar në mbajtje.

“Klinë 04.01.2022 – 12:00. Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar, pasi që ditë më parë i njëjti kishte marr me qira një veturën nga viktima mashkull kosovar dhe më pas e kishte shitur. Vetura i është kthyer viktimës, ndërsa me vendim të prokurorit, i dyshuari është dërguar në mbajtje”, thuhet në raportin 24 orësh të policisë./FrontOnline

Loja e madhe ka filluar nga 31 Janar dhe vazhdon deri me 2 Shkurt në Petrol Company

Të tjera