×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  E fshehu pistoletën brenda një sanduiçi – arrestohet meksikani në një stacion të autobusëve

  FrontOnline
  20 Qershor 2020

  Policia arrestoi javën e kaluar një burrë në Mexico City, pasi kishte fshehur një pistoletë brenda një sanduiçi.

  Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, i gjithë incidenti thuhet të ketë ndodhur në një stacion autobusi në lagjen Gustavo A.Madaro.

  The Mexico City police confiscated the handgun and several bullets from the man after discovering them hidden inside the sandwich

  “Ky person u përpoq të kalonte përmes detektorit me një armë të mbushur me plumba, dhe e mbështolli atë me letër alumini”, tha policia.

  Megjithatë ende nuk dihet nëse i dyshuari po planifikonte të kryente ndonjë vjedhje në një nga autobusët e transportit publik.

  A 35-year-old man was arrested last Friday at a bus station in Mexico City with a gun hidden in between two rolls of bread

  The police became suspicious of the suspect when he showed signs of nervousness as he stood in front of a metal detector

  1 abonim, 3 paisje, 240 kanale shqip – NimiTV në gjithë Evropën për vetëm 99.90€ për 12 muaj
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni23 Shtator 2023
  Ministri i Mbrojtjes i Tajvanit i ka përshkruar aktivitetet e shtuara ushtarake të Kinës rreth ishullit si “jonormale” dhe paralajmëroi se rrit...
  Bota/Rajoni23 Shtator 2023
  Kryeministri rumun, Marcel Ciolacu do të udhëtojë në Kiev së bashku me disa nga ministrat e tij. Në këtë vizitë pritet të...
  Bota/Rajoni23 Shtator 2023
  Një sulm me raketa ka ndodhur në Kremenchuk të Ukrainës, ku  është vrarë një person dhe dhjetra të tjera janë plagosur. Guvernator...
  Të tjera
  Bota/Rajoni23 Shtator 2023
  Një sulm me raketa ka ndodhur në Kremenchuk të Ukrainës, ku  është vrarë një person dhe dhjetra të tjera janë plagosur. Guvernator...
  Lajme23 Shtator 2023
  Kryetari i Komunës së Suharekës, Bali Muharremaj, iu ka dhënë fund spekulimeve se ai do t’i bashkohet Lëvizjes Vetëvendosje. Ai ka thënë...
  Lajme23 Shtator 2023
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, pas takimit në Bruksel, ka ripërsëritur qëndrimin e tij se nuk mund të ketë Asociacion të Komunave...
  Lajme23 Shtator 2023
  Instituti hidrometeorologjik i kosovës ka njoftuar se sot në ditën e parë të vjeshtës parashihet mot me temperatura të larta. Sipas këtij...
  Lajme22 Shtator 2023
  Kryetari i Partisë Socialdemokrate, Dardan Molliqaj, ka thënë se strategjia e Kryeministrit Albin Kurti në procesin e dialogut, po e pozicionin e...
  Lajme22 Shtator 2023
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka bërë të ditur se në kazermën “Skënderbeu” në Ferizaj, u betuan si ushtarë të Kosovës edhe...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.