Bota/Rajoni

E fshehu pistoletën brenda një sanduiçi – arrestohet meksikani në një stacion të autobusëve

E fshehu pistoletën brenda një sanduiçi – arrestohet meksikani në një stacion të autobusëve
17:09 | 20 Qershor 2020

Policia arrestoi javën e kaluar një burrë në Mexico City, pasi kishte fshehur një pistoletë brenda një sanduiçi.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, i gjithë incidenti thuhet të ketë ndodhur në një stacion autobusi në lagjen Gustavo A.Madaro.

The Mexico City police confiscated the handgun and several bullets from the man after discovering them hidden inside the sandwich

“Ky person u përpoq të kalonte përmes detektorit me një armë të mbushur me plumba, dhe e mbështolli atë me letër alumini”, tha policia.

Megjithatë ende nuk dihet nëse i dyshuari po planifikonte të kryente ndonjë vjedhje në një nga autobusët e transportit publik.

A 35-year-old man was arrested last Friday at a bus station in Mexico City with a gun hidden in between two rolls of bread

The police became suspicious of the suspect when he showed signs of nervousness as he stood in front of a metal detector

Çmime më të lira të naftës dhe oferta fantastike në Petrol Company

Të tjera