Gjuha:
×
 • Kronika
 • Kronika

  Dy të arrestuar për vrasjen në një hotel në Prishtinë

  FrontOnline
  3 ditë më parë

  Dy persona janë arrestuar për vrasjen e të shtunës në një hotel në “Arbëri” në Prishtinë. Prokuroria e Shtetit ka njoftuar se personat me inicialet A.M dhe M.M. janë arrestuar nën dyshimin se kanë kryer vrasje të rëndë në një hotel në Prishtinë.

  “Prokurori i Shtetit ka lëshuar aktvendim mbi ndalimin e dy personave A.M dhe M.M , nën masat e sigurisë nga Polica, pasi që gjinden në trajtim mjekësorë. Të njëjtit dyshohen për veprën penale “ Vrasje e rëndë”, sipas KPRK-së”, ka thënë zëdhënësja e Prokurorisë Themelore të Prishtinës, Laureta Ulaj, për “Betimi për Drejtësi.

  Policia e Kosovës ka njoftuar se një person ka vdekur nga plagët e marra me armë zjarri dhe dy të tjerë janë lënduar me mjet të mbrehtë në një hotel në lagjen “Arbëria” në Prishtinë.

  Sipas Policisë, dy të lënduarit janë dërguar për trajtim mjekësor.

  Shkëlqim Devolli takon guvernatorin e Texasit, Greg Abbott, flasin për rritje bashkëpunimi Kosovë – ShBA
  Nga Rubrika
  Kronika21 Mars 2023
  Një person në Lipjan është shoqëruar në polici pasi i janë sekuestruar substance narkotike. Kështu ka njoftuar Policia e Kosovës. ”Policia e...
  Kronika21 Mars 2023
  Policia e Kosovës ka arrestuar një person në Lipjan, pasi që tek i njëjti kanë gjetur substanca narkotike. “Policia e rajonit të...
  Kronika21 Mars 2023
  Policia e Kosovës ka raportuar për një rast të dhunës në familje në Gjakovë. Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar, pasi që...
  Të tjera
  Lajme21 Mars 2023
  Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Karsniqi, ka takuar sot në takime të ndara, Grupin Parlamentar të PDK-së, Kryesinë e PDK-së...
  Lajme21 Mars 2023
  “Mos u mashtroni, pushteti popullist po degradon sistemin tonë” është thirrja që ka bërë së fundi Lidhja Demokratike e Kosovës. Deputetja e...
  Vip21 Mars 2023
  Historia e përplasjes mbi çështjen e veshjes së sytjenave që nisi brenda eksperincës në Big Brother VIP Kosova, në mes të dy...
  Lajme21 Mars 2023
  Për kryeqeveritarin kosovar, vetmenaxhimi është thjesht formulim i saktë i konventës kornizë për mbrojtjen e pakicave kombëtare sipas Këshillit të Evropës. Më...
  Lajme21 Mars 2023
  Kryetari i komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci, ka ftuar qytetarët të marrin pjesë në “Marshin për Drejtësi” që do të mbahet më...
  Sport21 Mars 2023
  Policia e Kosovës ka bërë të ditur se presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi,  pas intervistimit, me urdhër të...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.