×
 • Lajme
 • Lajme

  Dy rrugët e mjerueshme të Prishtinës që nuk u përfunduan prej 2019-s, banorët në ankth

  FrontOnline
  27 Qershor 2020

  Dy rrugët në qendër të Prishtinës, “Ali Pashë Tepelena” dhe “ Arkitekt Karl Gega” ka muaj të tërë që kanë mbetur në gjendje të mjerueshme.

  Ndonëse janë në fazë të përfundimit, sipas banorëve, komuna e Prishtinës ende nuk ka arritur të përfundoj tërësisht këto dy rrugë.

  Banorët e kësaj ane janë shprehur të shqetësuar përmes adresës së IndeksOnline për rrezikun që po u kanoset nga pluhuri dhe makineritë e rënda që kalojnë çdo ditë andej.

  Po ashtu, ata ankohen që për shkak të rrugës edhe bizneset po e kanë të vështirë operimin e rregulltë.

  Sipas tyre, rruga “Ali Pashë Tepelena” dhe “ Arkitekt Karl Gega” kanë filluar të punohen që nga vitit 2019.

  Për Stresin, Xhuli është spiune (VIDEO)
  Nga Rubrika
  Lajme25 Maj 2024
  Në Parkun e Inovacionit dhe Trajnimeve në Prizren, është hapur edicioni i dytë i Festivalit të Shkathtësive Digjitale, ku qindra studentë po...
  Lajme25 Maj 2024
  Qendra Kombëtare për Menaxhim Kufitar ka njoftuar të gjithë qytetarët e Kosovës, se është normalizuar qarkullimi në pikat kufitare me Serbinë. Kjo...
  Lajme25 Maj 2024
  Sot rreth orës 09:35 policia rajonale e Ferizajt ka pranuar një informatë me telefon nga një femër e moshës 19-vjeçare, e cila...
  Të tjera
  Sport25 Maj 2024
  Ballkani dhe Prishtina kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e vlefshme për javën e 36-të në Albi Mall Superligën e Kosovës....
  Lajme25 Maj 2024
  Në shënim të përfundimit të procesit të Regjistrimit të Popullsisë, Ekonomive Familjare dhe Banesave në Kosovë, i nisur më 5 prill 2024,...
  Lajme25 Maj 2024
  Është arrestuar një person në flagrancë për vjedhje të rëndë në Ferizaj në një lokal afarist. Rasti ka ndodhur dje rreth në...
  Lajme25 Maj 2024
  Sot gjatë ditës janë paralajmëruar protesta në Serbi, përkatësisht në zonën afër pikë-kalimit kufitar me Kosovën, në Jarinjë. Aktualisht situata është e...
  Lajme25 Maj 2024
  Sa herë që bie shi, shumë pjesë të Prishtinës bllokohen nga uji, sidomos disa rrugë ku veturat nuk mund të kalojnë. Situatë...
  Lajme25 Maj 2024
  Sot në ambientet e Agjencisë së Statistikave të Kosovës (ASK) u mbajt Takim përmbyllës për Regjistrimin e Popullsisë, Ekonomive Familjare dhe Banesave...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.