×
 • Lajme
 • Lajme

  Donika Gërvalla kërkon dorëheqjen e Thaçit

  FrontOnline
  26 Qershor 2020

  Donika Gërvalla – Schwarz ka reaguar nëpërmjet Facebookut pas aktakuzës ndaj presidentit Hashim Thaçi. Ajo thotë se Thaçi duhet të dorëhiqet.

  Sipas saj, Kosova nuk e ka luksin që të dëmtohet në arenën ndërkombëtare për shkak të një presidenti që është i akuzuar për krime të rënda.

  Shkrimi i plotë i Gërvallës në Facebook:

  Dorëheqje!

  Nuk është koha për foto restorantesh, por për dorëheqje!

  Pa prejudikuar fajësinë e Hashim Thaçit, Kosova e dëmtuar tmerrësisht në arenën ndërkombëtare nuk e ka luksin t’i lejojë vetes që si President të ketë një të akuzuar për krime të rënda.

  Çdo minutë që kalon e shumëfishon dëmin për Kosovën. Nëse nuk tërhiqet vet, urgjentisht duhet shkarkuar nga Kuvendi.

  Kohë për të pritur nuk ka.

  KESCO Premium hapet në Qendër të Prishtinës
  Nga Rubrika
  Lajme28 Shkurt 2024
  Gjatë qëndrimit në Belfast të Irlandës Veriore, Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, gjithashtu vizitoi shkollën Nettlefield, për të parë nga afër dhe...
  Lajme28 Shkurt 2024
  “Fitorja e Ukrainës është fitore e Evropës!”. Kështu ka thënë presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, pas samitit për Ukrainën që u mbajt...
  Lajme28 Shkurt 2024
  Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, bëri homazhe dhe vendosi lule në kompleksin e varrezave të Likoshanit dhe Qirezit, në përkujtim dhe...
  Të tjera
  Lajme28 Shkurt 2024
  Ish-kryetari i Gjykatës së Apelit, Hasan Shala, ka deklaruar se Milan Radoiçiqi, udhëheqësi i grupit të armatosur të Serbisë që kreu sulmin...
  Lajme28 Shkurt 2024
  Ish-zëvendësministri për Komunitete dhe Kthim, Milazim Gashi, ka theksuar se Milan Radoiçiq ka grushtuar brutalisht Aleksandar Spiriq, ish-kryetarin ilegal të Mitrovicës Veriore,...
  Lajme28 Shkurt 2024
  Tash e dy ditë kanë filluar gërmimet e para për të pagjeturit për këtë fillim vit në Prekaz. Lajmin e ka bërë...
  Lajme28 Shkurt 2024
  Shefi i Grupit Parlamentar të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Besnik Tahiri, ka thënë se Reforma e administratës dhe sundimi i...
  Lajme28 Shkurt 2024
  “Dinarin nuk na e sollën në tavolinë aleatët, por arroganca e kryeministrit Kurti”. Kështu, po vlerëson ish-kryenegociatori Avni Arifi. Arifi për Front...
  Sport28 Shkurt 2024
  Barcelona përballet me një sfidë në rritje me ngritjen e futbollit në Arabinë Saudite, ku klubet me ambicie kolosale duan të joshin...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.