[wp-story]

Lajme

Deri në -5 temperaturat në Kosovë në dy ditët e ardhshme

Deri në -5 temperaturat në Kosovë në dy ditët e ardhshme
16:45 | 26 Nëntor 2020

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se në dy ditët e ardhshme në Kosovë do të mbajë mot i ftohtë.

“Do të mbajë mot i ngjashëm. Në mëngjes parashihet mjegull e radiacionit, kjo si pasojë e rënies së temperaturave gjatë natës dhe insolacionit gjatë ditës”, thuhet në njoftim.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -3 deri -5 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 7-10 gradë Celsius. Do të fryjë erë e lehtë nga verilindja.

Auto Mita me një mundësi të mirë për bizneset – për çdo veturë të re, SERVISI FALAS deri në 100…

Të tjera