Lajme

Deri me tani 756 profesionistë shëndetësor në Kosovë janë infektuar me Covid-19

Deri me tani 756 profesionistë shëndetësor në Kosovë janë infektuar me Covid-19
20:40 | 25 Korrik 2020

Që nga regjistrimi i rasteve të para të Covid-19 në Kosovë e deri më sot, 756 profesionistë shëndetësor janë prekur nga ky infeksion (brenda dhe jashtë institucioneve shëndetësore).

Kështu ka bërë të ditur zëdhënësi i Ministrisë së Shëndetësisë, Faik Hoti.

Ai ka kërkuar që qytetarët të respektojnë masat, meqë sipas tij, vetëm kështu i lehtësohet puna personelit mjekësor.

Postimi i tij i plotë:

Petrol Company sërish troket në dyert e Shtëpisë së Pleqve për Ramazan

Të tjera