×
 • Lajme
 • Front TV
 • Front TV

  Deputeti i LVV-së: Partia jonë nuk i ka bllokuar marrëveshjet ndërkombëtare

  FrontOnline
  25 Qershor 2020

  Deputeti  i Lëvizjes Vetëvendosje, Eman Rrahmani, në një intervistë për Front Online, ka folur edhe për marrëveshjet ndërkombëtare të cilat nuk u votuan në seancën e kuvendit pasi që munguan votat e 2/3-ve të deputetëve.

  Ai tha se Lëvizja Vetëvendosje,  nuk i mbështet marrëveshjet të cilat propozohen nga një qeverisje ilegale.

  “Ne qysh në fillimin e Qeverisë “Kurti” i kemi inicuar dhe kemi punuar që këto marrëveshje të vinë dhe të bëhet ratifikimi i  tyre në Parlament mirëpo LDK dhe të gjitha partitë tjera PDK, Lista Serbe etj, i kanë bllokuar këto procese, neve d.m.th. para dy ditësh kemi pasur në rend të ditës të propozuar nga një Qeveri ilegale e propozime të tilla nuk mund të mbështetën nga ana e Lëvizjes Vetëvendosje”, tha ai për Front Online.

  Lëshohen 170 euro edhe për 7241 persona

   

  Përmes investimeve, KEDS iu ofron rreth 10 mijë banorëve të Vitisë stabilitet energjetik
  Nga Rubrika
  Lajme23 Qershor 2024
  Arben Taravari është emëruar ministër i Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut. Kështu ka njoftuar ai përmes një postimi në Facebook. Ai ka...
  Lajme23 Qershor 2024
  Sipas Prishtina Weather, 57mm të reshura u regjistruan në Prishtinë deri në orën 22:00. Në njoftim thuhet se të reshurat e gjithë...
  Lajme23 Qershor 2024
  Pesë udhëtarë janë evakuuar, pasi autobusi me të cilin udhëtonin e kishte të pamundur të qarkullonte shkaku i reshjeve të mëdha të...
  Të tjera
  Lajme23 Qershor 2024
  Kompania Kosovare për Distribuim me Energji Elektrike në Kosovë (KEDS) ka njoftuar se pas reshjeve të shiut disa rajone ka pasur ndërprerje...
  Lajme23 Qershor 2024
  Nënkryetarja e Komunës së Prishtinës, Jehona Lushaku Sadriu, ka kërkuar nga qytetarët që të qëdrojnë nëpër shtëpi dhe vende të sigurta pas...
  Lajme23 Qershor 2024
  Presidenti i Shqipërisë dr. Bajram Begaj, gjatë ditës së sotme ka vizituar Komunën e Junikut ku është takuar me kryetarin Ruzhdi Shehu....
  Lajme23 Qershor 2024
  Deputeti i PDK-së, Xhavit Haliti ka pritur në takim presidentin e Shqipërisë, Bajram Begaj. Haliti përmes disa fotografive të shpërndara në “Facebook”,...
  Lajme23 Qershor 2024
  Kryetari i komunës së Prishtinës, Përparim Rama, ka reaguar pas rreshjeve të mëdha që po mbizotrojnë në qytet. Rama ju ka bërë...
  Sport23 Qershor 2024
  Në prag të ndeshjes vendimtare ndaj Spanjës në Grupin B të Euro 2024, trajneri i Kombëtares shqiptare, Sylvinho, shpreh entuziazmin dhe vendosmërinë...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.