×
 • Lajme
 • Lajme

  Delegacioni i Afrikës Qëndrore konfirmon se nuk e ka tërhequr njohjen

  FrontOnline
  22 Shtator 2020

  Sot është mbajtur mbledhja e radhës e Komisionit për Punë të Jashtme dhe Diasporë, ndërsa anëtarët u takuan me një delegacion nga Afrika Qendrore.

  Është anëtarja e këtij komisioni, njëherit deputetja e PDK-së, Ariana Musliu-Shoshi, e cila ka shkruar për këtë vizitë në rrjetin e saj social Facebook.

  Madje e njëjta ka shkruar se Afrika Qëndrore nuk e ka tërhequr njohjen, duke konfirmuar këtë lajm të mirë.

  Ky është postimi i saj:

  Sot u mbajt mbledhja e radhës e Komisionit për punë të Jashtme dhe Diasporë ku takuam delegacionin nga Afrika Qendrore i përbërë nga Benjamin Kaigama, kryetar i Komisionit për Pajisje dhe Komunikim në Kuvendin Kombëtar të Afrikës Qendrore.

  Në këtë takim u konfirmua se Afrika Qëndrore nuk ka tërhequr njohjen, ashtu siç ishte bërë e ditur nga informacioni i dërgur nga Ministria për Punë të Jashtme dhe Diasporë. Afrika Qëndrore ka njohur Republikën e Kosovës në vitin 2011.

  Kjo është vizita e parë e Komisionit me delegacionin e Afrikës Qëndrore, ku u zotuam se bashkëpunimi në mes të dy vendeve do të vazhdojë në të ardhmen.

  Afër dhjetë mijë banorë të fshatrave të Skenderajt përfitojnë nga rrjeti i ri elektrik
  Nga Rubrika
  Lajme15 Prill 2024
  Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK), ka bërë të ditur se mbi 200 mijë rezident janë të regjistruar në Kosovë, dhe mbi...
  Lajme15 Prill 2024
  Ka filluar ceremonia e pritjes se liderëve botëror nga Presidentja Vjosa Osmani, të cilët do të marrin pjesë në Forumin Ndërkombëtar për...
  Lajme15 Prill 2024
  Avokati Cedomir Stojkoviq ka thënë se do t’i kërkojë Francës që të mos ia shesin aeroplanët “Rafale” Serbisë. Pasi dje e kritikoi...
  Të tjera
  Lajme15 Prill 2024
  Sot përfundon afati për aplikim për akreditimin e vëzhguesve të subjekteve politike të kryetarëve aktual, OJQ-ve vendore/ndërkombëtare dhe mediave. Këtë e konfirmoi...
  Kronika15 Prill 2024
  Është arrestuar një burrë në Gjakovë, pasi i njëjti dyshohet se e ka ndjekur një grua deri tek banesa e saj, duke...
  Kronika15 Prill 2024
  Dy mjete të dyshimta janë gjetur në Prishtinë. Rastin në polici e ka lajmëruar një burrë i cili fillimisht ka thënë se...
  Kronika15 Prill 2024
  Pesë persona janë arrestuar pas një përleshje ndërmjet vete për shkak të një mosmarrëveshje në komunikacion. Policia bën të ditur se ngjarja...
  Bota/Rajoni15 Prill 2024
  Pavarësisht sulmeve të Itranit ushtria izraelite vijon sulmet e saj në Rripin ne Gazës. Izraeli këmbëngul që sulmi i Iranit nuk do...
  Lajme15 Prill 2024
  Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka kujtuar vëllezërit Shkelzenin dhe Enverin në përvjetorin e përjetësimit. Haradinaj ka...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.