Lajme

Dasmat s’janë lejuar, Qeveria akoma pa vendim

Dasmat s’janë lejuar, Qeveria akoma pa vendim
07:40 | 24 Qershor 2020

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Vesel Krasniqi, tha se lajmi për lejimin e dasmave është dezinformatë.

Ai tha se janë duke punuar në këtë gjë, por s’ka ende ndonjë vendim.

“Nuk janë lejuar dasmat, kjo është dezinformatë. Jemi duke punuar në këtë drejtim, por nuk ka vendim. Sot në mbledhjen e Qeverisë nuk është marrë vendim për këtë çështje”, tha ai për klankosova.tv.

Në mbledhjen e mbrëmshme të Qeverisë u mor vendim që të rifillojë trafiku ajror dhe të hapet aeroporti “Adem Jashari”.

Comodita nis 35 kontejnerë me dyshekë për në SHBA

Të tjera