Gjuha:
×
Etiketë: akoma
Lajme13 Shtator 2020
Brenda pak ditësh njëri do ta lë e tjetri do të vendoset në zyrën e rektorit. Krejt kjo do të ndodh, pasi që Marijan Dema do të pasohet në krye të Universitetit të Prishtinës nga...
Lajme10 Shtator 2020
Kosova ka potencial për të tërhequr investime të huaja direkte, por kjo është kufizuar nga dështimi për të adresuar disa çështje serioze strukturore, siç është integrimi i kufizuar ekonomik rajonal dhe botëror, paqëndrueshmëria politike e...
Lajme04 Shtator 2020
Delegacioni kosovar akoma nuk ka arritur në Shtëpinë e Bardhë për takimin e paraparë me palën serbe, pjesë e së cilave negociata, është edhe Presidenti amerikan Donald Trump. Këtë e ka konfirmuar kameramani i Klan...
Lajme19 Gusht 2020
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, pas shërimit nga koronavirusi është kthyer sot në zyrën e tij. Ai me anë të një postimi në Facebook, ka folur për përvojën e tij gjatë kësaj periudhe. Hoti ka...
Kronika14 Gusht 2020
Në Fushë-Kosovë, një person është hedhur nga kati i gjashtë. Policia gjendet në vendin e ngjarjes, ndërsa akoma nuk ka dalë me një njoftim se çfarë ka ndodhur aty, veçse aty shihet se personi që...
Bota/Rajoni04 Gusht 2020
I pyetur nëse Bashkimi Demokratik për Integrim ka filluar bisedimet për formimin e përbërjes së re parlamentare, kreu i kësaj partie Ali Ahmeti menjëherë pas përfundimit të seancës konstitutive të Kuvendit tha se tani mund...
Bota/Rajoni25 Korrik 2020
Në një deklaratë për mediat këtë të shtunë, opozita jashtëparlamentare deklaroi se kryeministri Edi Rama, ende nuk e ka pranuar hapjen e listave 100%. Kjo opozitë shprehet se qëllimi i Edi Ramës nuk është hapja...
Bota/Rajoni23 Korrik 2020
Kur bëhet fjalë për përhapjen e coronavirusit (COVID-19) në SHBA, Lisa Lockerd Maragakis, MD, MPH, shkroi për “Johns Hopkins Medicine”, se dëshiron që ne të vizualizojmë një jorgan ngjyra-ngjyra “Pandemia COVID-19, në SHBA po prek...
Bota/Rajoni23 Korrik 2020
Kur bëhet fjalë për përhapjen e coronavirusit (COVID-19) në SHBA, Lisa Lockerd Maragakis, MD, MPH, shkroi për “Johns Hopkins Medicine”, se dëshiron që ne të vizualizojmë një jorgan ngjyra-ngjyra “Pandemia COVID-19, në SHBA po prek...
Lajme13 Korrik 2020
Kanë kaluar tri orë prej kur presidenti Hashim Thaçi ka hyrë në objektin e Prokurorisë Speciale në Hagë. Ai po vazhdon akoma të intervistohet. Fiks në orën 13:00, Presidenti Hashim Thaçi ka arritur në vendin...
Lajme24 Qershor 2020
Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e LDK-së, Haxhi Avdyli, ka dalë me një reagim për të cilin thotë se pse akoma nuk janë hapur shkollat në vend pas mbylljes si pasojë e pandemisë...
Lajme24 Qershor 2020
Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Vesel Krasniqi, tha se lajmi për lejimin e dasmave është dezinformatë. Ai tha se janë duke punuar në këtë gjë, por s’ka ende ndonjë vendim. “Nuk janë lejuar dasmat, kjo...
Bota/Rajoni20 Qershor 2020
Pandemia e coronavirusit është duke u përshpejtuar, me mbi 150 mijë raste të regjistruara gjatë ditës së djeshme në nivel global, që konsiderohet si shifra më e lartë brenda një dite, ka bërë të ditur...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.