Gjuha:
×
Etiketë: sjanë
Kronika01 Tetor 2020
Bajram Tafolli, invalidi i luftës nga Prizreni thotë se nuk po përfiton pension. Ai ka thënë se është në gjendje të rëndë ekonomike dhe jetoj në shtëpinë e vëllait të tij dhe nuk ka të...
Lajme24 Shtator 2020
Bashkimi Evropian e ka bërë gati agjendën e raundit të radhës të bisedimeve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, i cili është planifikuar të zhvillohet në tri takime në Bruksel gjatë javës së ardhshme. Xhavit Beqiri, këshilltar...
Lajme13 Shtator 2020
Brenda pak ditësh njëri do ta lë e tjetri do të vendoset në zyrën e rektorit. Krejt kjo do të ndodh, pasi që Marijan Dema do të pasohet në krye të Universitetit të Prishtinës nga...
Lajme11 Shtator 2020
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka kujtuar sulmin e 11 shtatorit të vitit 2001 dhe 2977 viktimat. “Që nga viti 2001, në ditën e 11 shtatorit, kujtojmë e nderojmë, me dhembje e solidaritet, familjet...
Lajme29 Gusht 2020
Po iu drejtohen spitalit për të marrë shërbime mjekësore. Të njejtit nuk janë të prekur me Covid-19, mirëpo kanë telashe tjera shëndetësore. Mirëpo, ata po ankohen se shërbimet mjekësore nuk po arrijnë t’i marrin në...
Lajme18 Korrik 2020
Të infektuarit me Covid-19 që nuk e kanë gjendjen e rënduar, po e kanë vështirë qasjen në institucionet shëndetësore. Ata takimin e fundit me staf mjekësor e kanë ditën kur testohen. E pastaj të njejtit...
Lajme26 Qershor 2020
Deputeti i LVV’së, Hajrulla Çeku ka shkruar se barazimi i UÇK’së, me emra të përveçëm është njollosje e luftës çlirimtare dhe aspiratës së popullit shqiptar për liri, raporton Gazeta Express. Në një shkrim në Facebook,...
Lajme24 Qershor 2020
Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Vesel Krasniqi, tha se lajmi për lejimin e dasmave është dezinformatë. Ai tha se janë duke punuar në këtë gjë, por s’ka ende ndonjë vendim. “Nuk janë lejuar dasmat, kjo...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.