×
 • Lajme
 • Lajme

  Dalin rezultatet për stafin e Prokurorisë së Pejës që u testuan për Coronavirus

  FrontOnline
  22 Qershor 2020

  Një pjesë e stafit të Prokurorisë së Pejës kanë rezultuar negativ pas testimit për koronavirus. Në mesin e të testuarve kanë qenë prokurorë dhe staf administrativ.

  Këtë e ka konfirmuar zëdhënësi i Prokurorisë së Pejës, Shkodran Nikiçi, i cili ka thënë se të njëjtit nuk do të fillojnë të punojnë derisa të bëhet ritestimi i tyre.

  “Mundem me ta konfirmuar që pas publikimit të rezultateve nga IKSHPK-ja e kemi pranuar informatën që stafi që kanë qenë në vetoizolim kanë rezultuar negativ. Në kuadër të personave që kanë qenë në vetizolim ka pasur edhe prokurorë edhe zyrtarë të prokurorisë, por kanë qenë në vetizoim me rekomandimin të IKSHPK-së. Në këtë javë ata nuk dalin në punë derisa ta bëjnë ritestimin, por ne do të funksionojmë në kuadër të planit të veçantë”, ka thënë zëdhënësi i prokurorisë në Pejë, Shkodran Nikiçi për Gazetën Sinjali.

  Gjatë javës së kaluar një prokuror në Prokurorinë e Pejës ka rezultuar pozitiv me koronavirus.

  Në MINIMAX kanë filluar zbritjet finale me çmime fikse 2€, 5€, 7€, 9€
  Nga Rubrika
  Lajme03 Mars 2024
  Një 70-vjeçar është gjetur pa shenja jetë në fshatin Sllovi të Lipjanit. Zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Daut Hoxha, ka deklaruar se...
  Lajme03 Mars 2024
  Për çështjen e Ligjit për Shëndetin Riprodhues dhe Fertilizimin e Asistuar, Besa Gaxheri është shprehur e ‘habitur’ se si ‘një a dy...
  Lajme03 Mars 2024
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, nesër bashkë me ministrin e Infrastrukturës Liburn Aliu, do të jenë në terren. Bëhet fjalë për fillimin...
  Të tjera
  Lajme03 Mars 2024
  Kryeministri Albin Kurti, priti sot në takim antropologen, Janet Reineck. Në njoftimin e lëshuar nga Qeveria e Kosovës thuhet se Reineck është...
  Sport03 Mars 2024
  Pep Guardiola ka lartësuar Phil Foden në qiellin e shtatë pas paraqitjes brilante në fitoren 3-1 të Manchester Cityt përballë Manchester United...
  Lajme03 Mars 2024
  Zëdhënësi i Dhomave të Specializuara të Kosovës në Hagë, Michael Doyle ka treguar se këtë vit do të përfundoj në shkallë të...
  Bota/Rajoni03 Mars 2024
  Një seri shpërthimesh kanë tronditur Krimenë, pas një sulmi të raportuar me dron ukrainas në gadishullin i cili u aneksua nga Rusia...
  Bota/Rajoni03 Mars 2024
  NATO ka filluar në Detin Mesdhe një stërvitje masive kundër nëndetëseve. Operacioni pranë brigjeve të Siçilisë është bërë edhe më urgjent për...
  Lajme03 Mars 2024
  Kryeshefi ekzekutiv i Kompanisë Rajonale të Ujësjellësit (KRU) në Gjakovë, Hasan Krasniqi, është arrestuar në një pikëkalim kufitar në perëndim të Bullgarisë...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.