Lajme

Covid-19 tejkalon kapacitetet e QKUK-së, nesër hapet Intensiva e improvizuar

Covid-19 tejkalon kapacitetet e QKUK-së, nesër hapet Intensiva e improvizuar
15:46 | 22 Qershor 2020

Në Objektin e Mjekësisë Sportive në QKUK, nga e marta do të hapet Intensiva e improvizuar, kjo për shkak të mbushjes së kapaciteteve në tri Klinika për Covid-19, raporton Front Online.

Në këtë Intensivë do të jenë rreth 30 shtretër me 15 respiratorë , ku do të vendosen pacientët e intubuar dhe ata me oksigjen CPAP.

Aty do të aktivizohen anesteziologët e Klinikave tjera, që i bie bllokim i sallave për operacione në ato Klinika./Front Online.

 

 

Cilësi, gatim dhe shpërblim

Të tjera