Gjuha:
×
Etiketë: tejkalon
Bota/Rajoni16 Shtator 2020
Një valë e nxehtë rekorde që përfshiu pjesë të mëdha të Evropës Perëndimore në pjesën e hershme të javës ka filluar të tërhiqet. Mijëra njerëz dolën në parqe dhe plazhe të hënën dhe të martën...
Bota/Rajoni31 Gusht 2020
Në kontinentin e Afrikës është rritur në 1.250.375 numri i rasteve me koronavirusin e ri (COVID-19). Sipas faqes së internetit “Worldometer”, e cila përpilon informacionet më të fundit mbi pandeminë, në gjithë kontinentin në 24...
Bota/Rajoni07 Korrik 2020
SHBA vazhdon të ketë shifra të larta të infeksioneve të reja me COVID-19. Shtetet e Bashkuara raportuan sot 44,953 raste të reja të koronavirusit dhe 325 vdekje të reja, sipas të dhënave nga Universiteti Johns...
Bota/Rajoni02 Korrik 2020
Numri i rasteve me koronavirus në Indi tejkaloi 600.000 të enjten, me gjithsej 17.834 vdekje, ndërsa autoritetet indiane po përpiqen të kufizojnë përhapjen e pandemisë, thanë zyrtarët dhe Ministria e shëndetësisë. Ministri i Shëndetit i...
Ekonomi01 Korrik 2020
Kjo është Valentina Gara. “Kosova është shtet,mësohuni me të”, ishte kundërpergjigja e saj ndaj presidentit serb, Aleksandër Vuçiq, kur ai kishte thënë se shumë shtete do të tërheqin njohjen e Kosovës. Këtë e kishte bërë...
Lajme22 Qershor 2020
Në Objektin e Mjekësisë Sportive në QKUK, nga e marta do të hapet Intensiva e improvizuar, kjo për shkak të mbushjes së kapaciteteve në tri Klinika për Covid-19, raporton Front Online. Në këtë Intensivë do...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.