Gjuha:
×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Coronavirusi, qeveria rajonale e Katalonjës urdhëroi mbylljen e katër milionë banorëve të Barcelonës

  FrontOnline
  19 Korrik 2020

  Qeveria rajonale e Katalonjës urdhëroi izolimin e miliona njerëzve për shkak të rritjes së rasteve nga coronavirusi.

  Sipas mediave të huaja, rreth katër milionë njerëz në zonën metropolitane të Barcelonës do të bllokohen në shtëpitë e tyre, derisa dalja e tyre do të lejohet vetëm për arsye themelore.

  Ndërkohë, bëhet e ditur se në atë zonë u mbyllën kinematë, teatrot si dhe klubet e natës.

  Restorantet si dhe baret do të pranojnë klientë me numër të kufizuar, ndërkaq tubimi i njerëzve do të lejohet deri në dhjetë persona.

  “Ne duhet t’i zbatojmë disa masa, në mënyrë që të shmangim bllokimin total të popullatës gjatë javëve të ardhshme”, ka thënë, Meritxell Budo, zëdhënësi i qeverisë rajonale. /Telegrafi/

  Getinjo për LGBT: Nuk e kam pas mendimin shumë të mirë për ta
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni30 Maj 2023
  Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, ka takuar ambasadorët e vendeve të QUINT-it, në takim morën pjesë ambasadorët e  Shteteve të Bashkuara të Amerikës,...
  Bota/Rajoni29 Maj 2023
  Kryeministri spanjoll Pedro Sanchez njoftoi të hënën se Spanja do të shkojë në zgjedhje të përgjithshme të parakohshme më 23 korrik. Ky...
  Bota/Rajoni29 Maj 2023
  Ministri i Punëve të Jashtme i Serbisë, Ivica Daçiq, tha se “aktet e njëanshme” të autoriteteve të Kosovës rrezikojnë ta destabilizojnë rajonin...
  Të tjera
  Lajme30 Maj 2023
  Dhjetëra protestues janë mbledhur në Zveçan. Rrugët janë të mbushura me gjësende të cilat u hodhën një ditë më parë nga protestuesit....
  Lajme29 Maj 2023
  Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu thotë se bandat e organizuara kriminale serbe të cilat udhëhiqen nga Vuçiq nuk do të tolerohen. Ajo...
  Lajme29 Maj 2023
  Kryetari i Leposaviqit, Lulzim Hetemi, ka mbetur i bllokuar brenda objektit të komunës. Sipas burimeve të Klankosova.tv Hetemi është duke u ruajtur...
  Lifestyle29 Maj 2023
  Psilocybina, një përbërës halucinogjen i gjetur në kërpudha, ndikon në trurin e njerëzve që vuajnë nga depresioni i rëndë si asnjë lloj...
  Lajme29 Maj 2023
  Gjatë së hënës, qindra huliganë serbë përdorën dhunë të pajustifikueshme gjatë protestes pranë komunës së Zveçanit në veri të Mitrovicës. Të paktën...
  Lajme29 Maj 2023
  Drejtoresha ekzekutive e Asociacionit të Gazetarëve të Kosovës, Getoarbe Mulliqi, ka thënë se sot është dita me më së shumti sulme ndaj...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.