Bota/Rajoni

Çifti britanik i martuar për më shumë se 60 vite, mposhti betejën e coronavirusit

Çifti britanik i martuar për më shumë se 60 vite, mposhti betejën e coronavirusit
18:24 | 19 Korrik 2020

Të moshuarit nga Britania e Madhe të martuar për më shumë se 60 vite, mposhtën coronavirusin së bashku, me këtë rast të dy u liruan së fundmi nga spitali.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, Gillian England 88 vjeç, dhe burri i saj 91 vjeçar Micheal, kaluan tre javë në spital, kur më në fund u liruan nga qendra e Leicester Royal Infirmary.

Bëhet e ditur se çifti britanik do të vazhdojë trajtimin tani nga shtëpia.

Staff lined up to say goodbye to Mr and Mrs England

Ditëve të fundit, stafi i spitalit admiroi vullnetin e tyre, pasi të dy mbështesnin njëri-tjetrin përgjatë kësaj sfide.

Të moshuarit si dhe familja e tyre, falenderuan stafin e Shërbimit Kombëtar, për punën dhe kujdesjen e tyre të palodhshme. /Telegrafi/

couple married for 60 years

Loja e madhe ka filluar nga 31 Janar dhe vazhdon deri me 2 Shkurt në Petrol Company

Të tjera