Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Çfarë moti do të kemi gjatë 5 ditëve të ardhshme

  FrontOnline
  22 Korrik 2020

  Prishtina Weather ka publikuar motin për pesë ditët e ardhshme në Kosovë, raporton Gazeta Express.

  Në njoftim thuhet se moti do të jetë i nxehtë me mundësi edhe për rrebeshe shiu me bubullima.

  22.07.2020 – Afrimi i një fushe të paqëndrueshme të presionit të ulët nga Europa qëndrore, ditëve të ardhshme do të kushtëzojë mot jostabil me mundësi për rrebeshe shiu orëve të pasdites. Në aspektin termik do të mbetet mot i nxehtë, megjithëse temeperaturat nga dita e premte do të pësojnë rënie të lehtë.

  Javën e ardhshme, sipas parashikimeve të fundit, një valë e të nxehtit afrikan do të përfshijë vendin tonë, që do të kushtëzojë mot më të nxehtë, ndërsa temperaturat maksimale mund të kalojnë edhe mbi 35C.

  Indeksi i rrezeve UV mbetet në vlera shumë të larta, kështu që këshillohet t’i ikim qëndrimit më të gjatë në diell orëve të mesditës.

  23.07 – Nxehtë, kryesisht me diell. Pasdite më vonë përreth viseve malore mundësi për ndonjë rrebesh shiu me bubullimë.

  24.07 – Mbetet nxehtë, paradite kryesisht me diell. Pasdite priten rrebeshe shiu me bubullima.

  25.07 – Nxehtë, kryesisht me vransira. Pasdite dhe në mbrëmje me rrebeshe shiu dhe bubullima.

  26.07 – Vransira dhe intervale me diell. Pasdite mundësi për riga lokale shiu.

  27.07 – Kryesisht me diell dhe nxehtë.

  Temperaturat minimale do të luhaten nga 14C deri në 16C, e maksimalet nga 28C deri 33C.

  Era do të fryejë e lehtë dhe mesatare drejtimesh të ndryshme 3-10m/s.

  Shtypja atmosferike do të zbres pak nën vlera normale.

  https://www.facebook.com/PrishtinaWeather/photos/a.594666410581116/3129421283772270/?type=3&theater

   

  KEDS e KESCO, përmes aktiviteteve të shumta, i bashkohen fushatës kundër Dhunës me Bazë Gjinore
  Nga Rubrika
  Lajme05 Qershor 2023
  Nga viti shkollor 2008/09 deri në vitin e kaluar 2021/22, Kosova ka rreth 130 mijë nxënës më pak, që paraqet rënie prej...
  Lajme05 Qershor 2023
  Këshilli i Prindërve të Prishtinës ka kërkuar përmisimin rrënjësor të testit të Arritshmërisë ose në të kundërt, pezullimin e tij. Kryetari i...
  Lajme05 Qershor 2023
  Në shumë dyqane në Kosovë mund të gjenden lodra që konsiderohen të rrezikshme për shëndetin e fëmijëve, por edhe të personave tjerë...
  Të tjera
  Lajme04 Qershor 2023
  Ka kohë të gjatë që merret me bujqësi. Jonuz Zeqiri nga fshati Hallaq i Madh i komunës së Lipjanit, përpiqet që vit...
  Vip04 Qershor 2023
  Detaje të vogla janë zbuluar nga dasma magjike e Elgit Dodës dhe Klea Hutës. Klea duket magjepsëse me një fustan të bardhë...
  Sport04 Qershor 2023
  Futbollisti i Kosovës, Milot Rashica, është shpallur kampion me Galatasarayin në Turqi. E sot, ylli kosovar kur u ngjit në fushë, pas...
  Lajme04 Qershor 2023
  Vajza e Hamëz Jasharit, Besarta Jashari është bërë sërish nënë e një djali. Këtë e ka bërë të ditur Bekim Jashari përmes...
  Vip04 Qershor 2023
  Reperja Tayna, ditën e sotme ka performuar në Gjermani ku është shfaqur me plotë stil. Por, në një moment gjatë performancës asaj...
  Lajme04 Qershor 2023
  Kryeministri i vendit, Albin Kurti, është rikthyer sërish tek ideja e shkëmbimit territorial, për të cilën çështje, ka thënë se ishte pjesë...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.