Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  BIK-u tregon çmimin për kurban këtë vit dhe mënyrën e pagesës

  FrontOnline
  17 Korrik 2020

  Bashkësia Islame e Kosovës ka njoftuar se edhe këtë vit do të vazhdojë traditën e tubimit dhe therjes së kurbaneve për nevojat e nxënëse të Medresësë dhe besimtarëve me gjendje të rëndë material.

  Përmes një njoftimi në faqen zyrtare, BIK’u ka bërë me dije se Kryesia ka vendosur që çmimi për një kurban të jetë 120 euro, derisa ka dhënë detaje se si mund të bëhet porosia dhe të kryhen pagesat.

  “Edhe këtë vit Kryesia ka vendosur që çmimi për një kurban të jetë 120 euro ose kundërvlera e këtij çmimi. Luteni që porositë e të interesuarve të na i dërgoni në kohën optimale, kur dhe mundemi ta kryejmë në plotni amanetin tuaj”, thuhet në njoftim.

  Njoftimi i BIK-ut:

  Pagesën e porositësve të kurbaneve, Ju mund ta përcillni në adresë të përfituesit:

  Kryesia e Bashkësisë Islame të Kosovës

  NLB-Prishtina

  Account No (IBAN): XK05 1700200100103672

  Sëift Code (BIC) – NLPRXKPR

  Adresa: Ukshin Hoti 124

  10 000 PRISHTINË

  Ju mund të komunikoni me Kryesinë e BI-së rreth porosisë suaj për kurbane në këta nr. tel. +38138224002 dhe +38345977405

  Në këto vende nuk do të ketë rrymë për shkak të punimeve
  Nga Rubrika
  Lajme08 Qershor 2023
  Për të premten parashikohet të mbajë mot me diell dhe vranësira, ku kryesisht gjatë orëve të pasditës, sidomos më vonë, pritet të...
  Lajme08 Qershor 2023
  Shtëpia e Bardhë ka publikuar raportin vjetor të Kompetencave të Luftës rreth dislokimeve të Forcave të Armatosura të Shteteve të Bashkuara të pajisura...
  Lajme08 Qershor 2023
  Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj e ka mirëpritur lajmin për Ligjin për zgjedhjet nacionale në Kosovë. Haradinaj përmes...
  Të tjera
  Lajme08 Qershor 2023
  Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka marrë pjesë në lansimin e publikimit “Shijet e Dukagjinit”, teksa bëri pyetje rreth ushqimit tradicional, flisë....
  Lajme08 Qershor 2023
  Kryetari i Komunës së Malishevës, Ekrem Kastrati, ka zhvilluar vizitë zyrtare në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Ai ka qenë mysafir special...
  Lajme08 Qershor 2023
  Kryetari i Nismës Socialdemokrate, ka kërkuar që marrëdhëniet personale të liderëve Albin Kurti dhe Edi Rama, të mos identifikohen me marrëdhëniet mes...
  Lajme08 Qershor 2023
  Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka zhvilluar një bisedë telefonike me Sekretarin për Punë të Jashtme të Britanisë së Madhe, James Cleverly....
  Lajme08 Qershor 2023
  Lumir Abdixhiku, kryetar i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), ka thënë se propozim që nuk e ka autorësinë e institucioneve të Kosovës...
  Sport08 Qershor 2023
  Kombëtarja e Kosovës e ka nisur grumbullimin për dy ndeshjet e këtij muaji në kuadër të kualifikimeve për Euro 2024, kundër Rumanisë,...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.