×
Etiketë: biku
Lajme11 Gusht 2020
Bashkësia Islame e Kosovës (BIK) ka reaguar ndaj ngritjes së aktakuzës ndaj presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe kryetarit të PDK-së, Kadri Veseli, nga Prokuroria Speciale me seli në Hagë. Në reagim, BIK thotë se...
Lajme28 Korrik 2020
Bashkësia Islame e Kosovës (BIK) nuk ka dashur të komentoj ndërprerjen e punimeve të Xhamisë së Madhe në qendër të Prishtinës, pas gjetjes së një mjeti të dyshuar në vendpunishte. Ahmet Sadriu nga BIK-u i...
Lajme17 Korrik 2020
Bashkësia Islame e Kosovës ka njoftuar se edhe këtë vit do të vazhdojë traditën e tubimit dhe therjes së kurbaneve për nevojat e nxënëse të Medresësë dhe besimtarëve me gjendje të rëndë material. Përmes një...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.