Bota/Rajoni

Besa Shahini: UÇK është themeli i Republikës së Kosovës

Besa Shahini: UÇK është themeli i Republikës së Kosovës
10:32 | 25 Qershor 2020

Ministrja e Arsimit në Republikën e Shqipërisë, Besa Shahini, ka reaguar pas ngritjes së aktakuzës nga Gjykata Speciale, për presidentin Hashim Thaçi dhe kryetarin e PDK-së, Kadri Veseli.

Në një shkrim në rrjete sociale, Shahini ka thënë se Ushtria Çlirimtare e Kosovës është themeli i Republikës së Kosovës, duke shtuar se çdo përpjekje për të cënuar këtë vlerë të Kosovës duhet dënuar nga të gjithë.
Shkrimi i plotë:

UÇK-ja ishte ushtri ÇLIRIMTARE dhe mishërimi i përpjekjes për liri.

Ajo është themeli i Republikës së Kosovës. Çdo përpjekje për të cënuar këtë vlerë të Kosovës duhet dënuar nga të gjithë.

Një delegacion i Prince Coffee viziton plantacionet e kafesë në Indi

Të tjera