×
 • Lajme
 • Lajme

  Bekim Haxhiu: Mos u ndalni, organizoni prova për protesta e dasma..

  FrontOnline
  16 Qershor 2020

  Deputeti i PDK-së, Bekim Haxhiu, përmes një postimi të bërë në Facebook, ka reaguar pas konfirmimit të 129 rasteve të reja me COVID-19.

  Ai ka ironizuar duke thënë se “Mos u ndalni, organizoni prova për protesta, tubime për pushtet, për dasma, për pushime”.

  I njëjti ka shtuar se rritja e rasteve aktive në dy javët e fundit përbën rrezikë për shpërthim të pandemisë në përmasa të paparashikuara

  Ky është postimi i tii i plotë:

  129 raste pozitive me COVID-19 dhe 34 raste të vdekjes!!
  Mos u ndalni, organizoni prova për protesta, tubime për pushtet, për dasma, për pushime…!

  Si duket ish qeveritarët, qeveritarët dhe disa qytetarë shëndetin po e konsiderojnë lluks, po neglizhohet rreziku i pandemisë.

  Të nderuar qytetarë, duke e parë se qeveria e kaluar por edhe kjo e tanishmja janë duke bërë politikë me shëndetin tuaj ju bëjë apel :
  – Të mos dilin nga shtëpia pa arsye, dilni vetëm për punë të domosdoshme.
  – Mos u përshendetni duke ia zgjatur dorën të tjerëve.
  – Mos hyni ne lokale dhe hapësira ku ka shumë njerëz, nëse nuk mbahet distanca.
  – Mbulojeni gojen dhe hunden me maskë.
  – Mos lejoni asnjë person të hyjë pa maskë në hapësira të mbyllura ku ju punoni.
  – Përmbajuni udhezimeve të IKSHPK-së sepse ata mendojnë për shëndetin tuaj.

  Janë më shumë se 600 raste aktive, duhet pasur shumë kujdes, sepse me datë 1 qershor raste aktive ishin 267, ndërsa sot janë dyfishuar rastet aktive me COVID-19.

  Rritja e rasteve aktive në dy javët e fundit përbën rrezikë për shpërthim të pandemisë në përmasa të paparashikuara.

  Pocesi i ndaljes së këtij virusi është shumë i vështirë, prandaj duhet t’i përmbahemi masave mbrojtëse, për të u’a lehtësuar profesionistëve shëndetësor luftimin e pandemisë COVID-19.

  #Kujdes Po
  #Panik Jo
  #Mos dilni nga shtëpia pa maskë

  Petrol Company zbret çmimet në Ditën e Verës: Benzinë 1.70 euro dhe Diesel 1.85 Euro për litër
  Nga Rubrika
  Lajme27 Shkurt 2024
  Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka treguar se si presidentja Vjosa Osmani i ishte kërcënuar lidhur me dekretimin e Kryeprokurorit të Shtetit,...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Deputeti i VV-së, Dimal Basha, ka dhënë një koment për pamjet që publikoi sot RTK teksa Milan Radoiçiq shihet duke rrahur brutalisht...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka thënë se Qeveria e Kosovës, për herët të parë e ka prioritetizuar adresimin e dhunës në...
  Të tjera
  Vip27 Shkurt 2024
  Pas debateve të forta në shtëpinë e “Big Brother Vip” kanë nisur dhe rrëfimet personale. Rike Roçi teksa bisedonte me Julin ndau...
  Sport27 Shkurt 2024
  Adrian Bajrami ka rinovuar kontratën me Benfican. Ai është pjesë e ekipit të dytë – Benfica B. Qendërmbrojtësi shqiptar zgjati kontratën deri...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Vendimi për dinarin serb është vendim politik, sipas analistit politik, Imer Mushkolaj, edhe pse, sipas tij, askush nuk e konteston se vendimi...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Jorn Rohde, ka shkruar për vizitën e disa deputetëve të Bundestagut gjerman në Kosovë. Ata për dy...
  Kronika27 Shkurt 2024
  Aksidenti me përfundim tragjik që ndodhi të hënën tek Ministria e Arsimit në Prishtinë nuk ishte i vetmi. Një ditë më parë...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Zëvendësministri i Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Kreshnik Ahmeti, priti në takim përfaqësuesin special të qeverisë federale të Gjermanisë për vendet e...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.